Lechia Gdańsk wygrała w Pucharze Polski. Jagiellonia bez szans

Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Autor: Marcin Karbowski 21 wrz 2021 | 19:27
Lechia Gdańsk w efektownym stylu awansowała do 1/16 finału Pucharu Polski. Drużyna prowadzona przez Tomasza Kaczmarka wygrała na wyjeździe z Jagiellonią 3:1.
Jagiellonia miała świetną okazję do strzelenia gola już w 10. minucie. Dośrodkowania Prikryla nie wykorzystał jednak Toporkiewicz, który nieznacznie minął się z piłką.
Goście objęli prowadzenie w 27. minucie. Z ostrego kąta do bramki trafił Gajos, który w przeszłości bronił barw klubu z Białegostoku. Wydaje się, że Dziekoński przy jego uderzeniu powinien zrobić więcej.
Kilka minut później Lechia była o centymetry od podwyższenia prowadzenia. Piłka po strzale Sezonienki zatrzymała się na słupku.
W 39. minucie było już 2:0 dla zespołu z Gdańska. Lechii znacząco pomógł Dziekoński, który fatalnie interweniował po lekkim strzale Zwolińskiego. Piłka leciała w środek bramki, ale młody golkiper nie potrafił utrzymać jej w rękach.
Lechia trzeciego gola strzeliła już po przerwie. Szybką kontrę wykończył Zwoliński.
Wydawało się, że goście kontrolują grę, ale dali sobie strzelić gola. W 64. minucie po zagraniu Nasticia do bramki trafił Cernych.
Jagiellonia nie poszła jednak za ciosem. Do końca meczu lepsze okazje stwarzali sobie gracze Lechii. Po jednej z kontr fatalnie przestrzelił Durmus, a Paixao nie wykorzystał nawet rzutu karnego. Jego uderzenie obronił Dziekoński.
Skuteczna interwencja bramkarza nie wywołała jednak zrywu gospodarzy. W kolejnej rundzie Pucharu Polski zagra Lechia.
1 - 3
21 wrz 2021 | 17:30 (zakończony)

Przebieg meczu

31'
K. Sezonienko
39'
Ł. Zwoliński
K. Struski
(K. Toporkiewicz)
50'
67'
J. Kałuziński
(K. Sezonienko)
80'
81'
F. Paixao
(Ł. Zwoliński)
85'
F. Paixao
88'
B. Nastic
90'
1'

2720 PLN

Zwrot do 600 PLN za przegrany pierwszy zakład, z obrotem 1x po dowolnym kursie! Do tego 20 PLN za darmo i 2100 PLN od drugiej wpłaty

1534 PLN

Zwrot do 1300 PLN, jeśli zakończysz pierwszy tydzień na minusie, 200 PLN podwojenia pierwszej wpłaty oraz 34 PLN freebet po pierwszej wpłacie

Fuksiarz
500 PLN

Cashback 500zł bez obrotu na start, a potem cashback od każdego kuponu. Kod promocyjny MECZYKI

Dyskusja 9

21 wrz 2021 | 23:50
0
Ten kaczmarek narazie dobrze prowadzi lechie
22 wrz 2021 | 07:19
0
Grają dobrym pressingiem. On dobrze stopniuje tempo gry. Z meczu na mecz, wygląda to coraz lepiej :)
21 wrz 2021 | 20:04
0
Niby potencjal jest,a graja taka padake ze oczy bola.Czas chyba spasc do Fortuna I liga,to moze sie otrzasna,i w koncu beda wyniki.Zenada-rozgoryczony kibic.
21 wrz 2021 | 20:40
0
Ten komentarz podsumowuje połowę tej ligi. Idealnie, że nie padła nazwa klubu, co drugi kibic może wpisać swój.
21 wrz 2021 | 20:42
0
Mamrot pracuje na wilczy bilet na profesjonalną piłkę w Polsce. 3 liga w dół i potwierdzenie swoich umiejętności, tak jak piłkarz który w 3 kolejnych klubach zawodzi.
21 wrz 2021 | 20:56