Lechia Gdańsk wygrała w Pucharze Polski. Jagiellonia bez szans

Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Lechia Gdańsk w efektownym stylu awansowała do 1/16 finału Pucharu Polski. Drużyna prowadzona przez Tomasza Kaczmarka wygrała na wyjeździe z Jagiellonią 3:1.
Jagiellonia miała świetną okazję do strzelenia gola już w 10. minucie. Dośrodkowania Prikryla nie wykorzystał jednak Toporkiewicz, który nieznacznie minął się z piłką.
Goście objęli prowadzenie w 27. minucie. Z ostrego kąta do bramki trafił Gajos, który w przeszłości bronił barw klubu z Białegostoku. Wydaje się, że Dziekoński przy jego uderzeniu powinien zrobić więcej.
Kilka minut później Lechia była o centymetry od podwyższenia prowadzenia. Piłka po strzale Sezonienki zatrzymała się na słupku.
W 39. minucie było już 2:0 dla zespołu z Gdańska. Lechii znacząco pomógł Dziekoński, który fatalnie interweniował po lekkim strzale Zwolińskiego. Piłka leciała w środek bramki, ale młody golkiper nie potrafił utrzymać jej w rękach.
Lechia trzeciego gola strzeliła już po przerwie. Szybką kontrę wykończył Zwoliński.
Wydawało się, że goście kontrolują grę, ale dali sobie strzelić gola. W 64. minucie po zagraniu Nasticia do bramki trafił Cernych.
Jagiellonia nie poszła jednak za ciosem. Do końca meczu lepsze okazje stwarzali sobie gracze Lechii. Po jednej z kontr fatalnie przestrzelił Durmus, a Paixao nie wykorzystał nawet rzutu karnego. Jego uderzenie obronił Dziekoński.
Skuteczna interwencja bramkarza nie wywołała jednak zrywu gospodarzy. W kolejnej rundzie Pucharu Polski zagra Lechia.
Marcin Karbowski21 Sep 2021 · 19:27