Leeds United. Koncert Mateusza Klicha! Gol i asysta reprezentanta Polski w meczu z Fulham [WIDEO]

Mateusz Klich strzelił kolejnego gola dla Leeds United w Premier League. Polak wykorzystał rzut karny w spotkaniu z Fulham.
Polak podszedł do piłki w 41. minucie. Uderzył pewnie - kopnął w prawy róg, bramkarz rzucił się w lewy.
To drugi gol Klicha w tym sezonie Premier League. W poprzedniej kolejce reprezentant Polski trafił do bramki Liverpoolu.
Gol Klicha dał Leeds prowadzenie 2:1. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy. Wcześniej dla "Pawi" trafił Costa, dla Fulham - Mitrović.
Gospodarze podwyższyli prowadzenie krótko po rozpoczęciu drugiej części. Klich otrzymał piłkę w środku pola, zrobił kółeczko i prostopadle zagrał do Bamforda. Ten w sytuacji sam na sam z Areolą trafił do bramki.
W 57. minucie czwartego gola dla Leeds strzelił Costa. Gdy wydawało się, że piłkarze Marcelo Bielsy mają mecz pod kontrolą, gonitwę rozpoczął Fulham. Goście w ciągu pięciu minut strzelili dwa gole - najpierw do siatki trafił Reid, a później kontaktową bramkę zdobył Mitrović. Wyrównać jednak nie dali rady.
Klich spędził na boisku całe spotkanie. W 82. minucie polski pomocnik otrzymał jeszcze żółtą kartkę.
Marcin Karbowski19 Sep 2020 · 16:52