Leeds United wyceniło Raphinhę. FC Barcelona i Arsenal będą musiały sięgnąć bardzo głęboko do kieszeni

Leeds United wyceniło Raphinhę. FC Barcelona i Arsenal będą musiały sięgnąć bardzo głęboko do kieszeni
Matt Wilkinson/Pressfocus
Autor: Hubert Kowalczyk 22 cze 2022 | 18:26
Leeds United podjęło decyzję w sprawie sprzedaży Raphinhy. Włodarze angielskiego klubu zgodzą się na transfer, lecz, jak podaje Fabrizio Romano, musi znaleźć się kupiec, który wyłoży 65 milionów funtów.
Raphinha znalazł się na celowniku największych klubów w Europie. O gracza Leeds United zabiegają takie marki jak Arsenal i FC Barcelona. "Pawie" podjęły już decyzję w sprawie kwoty, której oczekują w zamian za swojego piłkarza.
Dalsza część tekstu pod wideo
Fabrizio Romano donosi, że angielski klub nie sprzeda skrzydłowego za mniej niż 65 milionów funtów. To znacznie więcej niż jakakolwiek oferta, która do tej pory została przedstawiona włodarzom z Elland Road.
Z pierwszą odmową ze strony zarządu spotkał się już Arsenal. Na niepowodzenie zostały również skazane zamiary FC Barcelony, który proponowała około 38 milionów funtów. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.
Włoski dziennikarz dodaje, że o decyzji Leeds United zostały poinformowane wszystkie zainteresowane kluby. Lista jest dość długa, bowiem figurują na niej jeszcze Chelsea oraz Tottenham.
To właśnie "The Blues" daje się w ostatnich dniach duże szanse na sprowadzenie Brazylijczyka. Angielskie media twierdzą bowiem, że klub z Stamford Bridge pozostaje dla skrzydłowego drugim wyborem. Pierwszym, niezmiennie, jest FC Barcelona.
W minionym sezonie Raphinha wystąpił w 36 meczach Leeds United. Zdobył w nich 11 bramek oraz zanotował trzy asysty.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: Fabrizio Romano