Leganes rozbiło Betis. Hat-trick En Nesyriego

Alfonso de Tomas/Shutterstock
CD Leganes wygrał u siebie z Realem Betis Sewilla 3:0 w pierwszym niedzielnym meczu 23. kolejki hiszpańskiej La Liga. Bohaterem spotkania został Youssef En Nesyri.
Marokańczyk strzelił wszystkie trzy gole dla gospodarzy. Wynik otworzył w 22. minucie. Podwyższył go jeszcze przed przerwą, a w drugiej połowie 21-latek skompletował hat-tricka. W końcówce spotkania Betis musiał grać w osłabieniu, bo czerwoną kartkę otrzymał Javi Garcia.
Po tym zwycięstwie drużyna z aglomeracji Madrytu zajmuje 11. miejsce w tabeli ze zdobytymi 29 punktami. W następnej zmierzy się na wyjeździe z Realem Sociedad San Sebastian.
Natomiast zespół ze stolicy Andaluzji plasuje się na szóstej pozycji z 32 "oczkami" na koncie. Kolejnym ligowym rywalem Betisu będzie Deportivo Alaves.