Legia dopełniła formalności - po raz drugi rozbiła mistrza Finlandii i awansowała do trzeciej rundy eliminacji LM

Tomasz Bidermann/Shutterstock
Autor: 19 lip 2017 | 22:35

Legia Warszawa po raz drugi rozbiła IFK Mariehamn, tym razem 6:0, i awansowała do trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów.

Legioniści strzelanie zaczęli już w szóstej minucie. Pięknym uderzeniem tuż zza pola karnego w samo okienko bramki rywali popisał się Guilherme.

Na drugą bramkę musieliśmy poczekać do 37 minuty. Składną akcję mistrza Polski wykończył jeden z graczy zespołu z Finlandii. Kristian Kojala na tyle niefortunnie przeciął płaskie dośrodkowanie Sebastiana Szymańskiego do Michała Kucharczyka, że wpakował piłkę do własnej siatki.

Jeszcze przed przerwą podopieczni Jacka Magiery podwyższyli na 3:0. Po podaniu Krzysztofa Mączyńskiego w sytuacji sam na sam z golkiperem mistrza Finlandii znalazł się Michał Kucharczyk i pewnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce.

Na początku drugiej połowy mieliśmy już 4:0. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Kucharczyk, który wykorzystał rzut karny.

W 80 minucie gola strzelił Szymański, który po dośrodkowaniu Hamalainena, wpakował piłkę do pustej bramki po uderzeniu głową.

Dwie minuty później było 6:0. Fatalny błąd w przyjęciu popełnił defensor Mariehamn, Bobbie Friberg da Cruz, piłkę przejął Konrad Michalak i pokonał golkipera rywali w sytuacji sam na sam.

Legia bez problemów po raz drugi pokonała mistrza Finlandii i awansowała do trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Tam zmierzy się z kazachskim klubem FK Astana.

***

Legia Warszawa - IFK Mariehamn 6:0 (3:0)

Bramki: Guilherme 6, Kojala 37-samobój, Kucharczyk 40, 55-karny, Szymański 80, Michalak 82

1500 PLN

TYLKO DO KOŃCA WRZEŚNIA! 1500 PLN we wszystkich bonusach, w tym zakład bez ryzyka 231 PLN!

3100 PLN

"Pakiet Pudziana" w wysokości 3000 PLN na start gry oraz "Siano wraca", czyli 100 PLN bez ryzyka

Tydzień bez ryzyka dla nowych graczy w Superbet. Cashback 500 PLN + 50 PLN na start

Dyskusja 35

21 lip 2017 | 22:05
0
Świetna robota...gramy dalej. :)
20 lip 2017 | 07:27
0
Oby Legia nie miała takich problemów z tą sztuczną murawą jak Polska vs Kazachstan zakończyło się niestety remisem 2-2
20 lip 2017 | 09:26
0
Tam zremisowaliśmy na własne życzenie, albo życzenie Milika. 3 sety i 3 zjebał, to pokazuje naszą skuteczność.
20 lip 2017 | 07:15
0
Kolejna runda na pewno nie będzie już taka łatwa, bo wyjazdy do Kazachstanu, to zawsze nie przyjemny teren do gry. Cieszy postawa młodych zawodników w Legii i oby tak grali ciągle.
20 lip 2017 | 07:25
0
Wyjazd do Kazachstanu to ciężki teren? Czy ty chłopcze widzisz co piszesz? Przecież tutaj toczy się walka o grupy w UCL, tutaj nie gra Jagielonia z w lidze europejskiej i pół polski modli się o remis. Legia jedzie tam po zwycięstwo, nic innego!
20 lip 2017 | 07:40
0
Raczej jedzie na sparing ktory musi wygrac tyle w temacie
20 lip 2017 | 08:15
0
Przypominam chłopczylu, bo może nie pamiętasz, że piłkarze Atletico nie potrafili strzelić gola w Astanie. Wiadomo, że kluby azjatyckie są trudnym przeciwnikiem na swoim boisku.
20 lip 2017 | 06:23