Legia uratowała się przed kolejną porażką. Jagiellonia zostaje w Ekstraklasie [WIDEO]

Michal Kosc / Press Focus
Jagiellonia Białystok zremisowała z Legią Warszawa 2:2. Gospodarze dzięki zdobytemu punktowi zapewnili sobie grę w Ekstraklasie w kolejnym sezonie.
Legia utrzymanie zapewniła sobie w poprzedniej kolejce. Mecz z Jagiellonią nie miał dla niej większej stawki. Dla gospodarzy stanowił szansę na przypieczętowanie ligowego bytu. Zadanie zostało wykonane.
Jagiellonia objęła prowadzenie krótko po rozpoczęciu drugiej połowy. Pazdan przedłużył dośrodkowanie z rzutu rożnego, a piłkę z bliska do bramki wbił Puerto.
Gospodarze dobrą okazję do podwyższenia wyniku mieli w 67. minucie. Znów po rzucie rożnym - tym razem minimalnie chybił Romanczuk.
Legia wyrównała w 70. minucie. Slisz zagrał do Pekharta, a ten zdecydował się na uderzenie bez przyjęcia z kilkunastu metrów. Alomerović był bez szans.
Jagiellonia odpowiedziała już po kilku minutach. Josue sfaulował w polu karnym Imaza, a Hiszpan zamienił jedenastkę na gola.
Wyrównujący gol dla Legii padł w 85. minucie. Po centrze Rose'a piłkę zagrał Verbić, ta odbiła się od nogi Pazdana i wpadła do siatki.
Jagiellonia nie potrafiła wygrać szóstego ligowego meczu z rzędu. W tabeli jest dwunasta. Legia - dwie pozycje wyżej.
Marcin Karbowski13 May 2022 · 22:27