Kolejny awans Legii! Mistrzowie Polski zagrają w fazie grupowej europejskich pucharów [WIDEO]

Wojciech Dobrzyński / Press Focus
Legia Warszawa awansowała do III rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Drużyna Czesława Michniewicza wygrała na wyjeździe z Florą Tallin 1:0.
Legia atakowała, ale nie dochodziła do czystych okazji. Napocząć rywali próbowali Emreli czy Luquinhas, ale ich strzały były niecelne.
W 23. minucie było groźnie pod bramką mistrzów Polski. Miller dorzucał przed bramkę, ale w ostatniej chwili Wieteska zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Po nim też było groźnie - na szczęście Kuusk główkował niecelnie.
Później swoje szanse miała jeszcze Legia. Strzały Emreliego, Wieteski i Lopesa były jednak niecelne. Ogólnie jednak mistrzowie Polski spisywali się bardzo przeciętnie.
Wszystko, co najważniejsze, wydarzyło się po 65. minucie. Najpierw do bramki trafiła Flora, ale jej gol nie został uznany. Sędzia uznał, ze bramka padła ze spalonego. Można mieć co do tego wątpliwości. Arbiter nie mógł zweryfikować swojej decyzji - nie było systemu VAR.
Odpowiedź Legii na groźny atak gospodarzy była piorunująca. Mistrzowie Polski szybko wyprowadzili piłkę z własnej połowy, Juranović dośrodkował w pole bramkowe, a z bliska do bramki trafił Lopes. Całą sekwencję można zobaczyć na poniższym nagraniu.
Do końca meczu nic się nie zmieniło. Flora próbowała atakować, ale brakowało jej jakości, by strzelić wyrównującego gola. Legia szukała okazji w szybszych atakach, ale i one nie przyniosły gola. Najbliżej był Luquinhas, który w doliczonym czasie trafił w poprzeczkę.
Mistrzowie Polski w III rundzie eliminacji LM zagra z Dinamem Zagrzeb. Stołeczna drużyna jest już pewna miejsca w fazie grupowej Ligi Konferencji. O tym, ile zarobiła już na grze w Europie, piszemy TUTAJ.
Marcin Karbowski27 Jul 2021 · 19:53