Legia Warszawa dzielnie walczyła, ale przegrała z Dinamem Zagrzeb. Koniec marzeń o Lidze Mistrzów [WIDEO]

Lukasz Sobala / PressFocus
Legia Warszawa musiała uznać wyższość Dinama Zagrzeb w III rundzie el. Ligi Mistrzów. "Wojskowi" na własnym boisku przegrali 0:1 (0:1).
"Wojskowi" w pierwszym meczu niespodziewanie wywieźli z Zagrzebia korzystny rezultat. Zremisowali 1:1 i sprawili, że o ewentualnym awansie zaczęto mówić coraz głośniej.
Dziś przy Łazienkowskiej od pierwszych minut widać było, że mistrzowie Polski zdają sobie sprawę z wagi pojedynku. Mnożyły się nerwowe zagrania, Emreli notował stratę za stratą.
Nieudane podanie Martinsa z 19. minuty zakończyło się fatalnie. Goście przechwycili piłkę, Ivansuec znakomitym zagraniem obsłużył Franjicia, a ten uderzył nie do obrony.
W 27. minucie Legia była o włos od wyrównania. Po strzale Mladenovicia piłka trafiła tylko w poprzeczkę. "Wojskowi" przycisnęli rywali, ale nie przełożyło się to na zdobycz bramkową. Szanse mieli Emerli czy Luquinhas. Do przerwy było 0:1.
W drugiej połowie "Wojskowi" nie mieli już nic do stracenia. Odważnie ruszyli na rywali. Raz za razem kotłowało się przed bramką Livakovicia. Z dystansu nieznacznie pomylił się Josue. Później bliski szczęścia był Wieteska.
Gospodarze do końca starali się zdobyć wyrównującą bramkę. Ekipa z Zagrzebia przetrwała jednak napór. W doliczonym czasie gry w pole karne przeciwników ruszył nawet Artur Boruc - bez efektu.
Mecz zakończył się wynikiem 0:1. To oznacza, że Dinamo pozostaje w grze o Ligę Mistrzów. Legię czeka za to rywalizacji w el. Ligi Europy.
Daniel Makarewicz10 Aug 2021 · 22:53