Legia Warszawa pokonana w Szczecinie. Pogoń wbiła jej trzy gole i jest liderem [WIDEO]

Shutterstock
Pogoń Szczecin pokonała Legię Warszawa 3:1 (1:0) w meczu 16. kolejki Ekstraklasy.
Pierwszą bramkę dla ekipy gospodarzy zdobył Adam Buksa. Zawodnik dobrze przyjął piłkę w polu karnym gości, zmylił rywala i pokonał Radosława Majeckiego.
Przed przerwą nie padło już więcej bramek. Gospodarze schodzili do szatni z zaliczką jednego gola.
Ponad dwadzieścia minut po wznowieniu gry podwyższyli prowadzenie. Srđan Spiridonović przelobował zbyt wysuniętego Majeckiego.
Kilka minut później Adam Buksa wykorzystał rzut karny. Goście zdołali odpowiedzieć, zdobywając jedynie bramkę honorową - tę zdobył strzałem z bliska Jarosław Niezgoda.
Pogoń Szczecin objęła fotel lidera tabeli Ekstraklasy. Legia Warszawa znajduje się na 2. miejscu.