Legia Warszawa pożegnała się z Ligą Europy! Porażka ze Spartakiem, zmarnowany karny Pekharta! [WIDEO]

Adam Starszynski / PressFocus
Legia Warszawa na fazie grupowej zakończyła udział w obecnej edycji Ligi Europy. "Wojskowi" w czwartek zremisowali na własnym boisku 0:1 ze Spartakiem Moskwa. O wszystkim zdecydował gol Zielimchana Bakajewa z 17. minuty spotkania.
Podopieczni Marka Gołębiewskiego musieli wygrać, aby zakwalifikować się do fazy pucharowej LE. Spartak w Warszawie dość szybko wyszedł jednak na prowadzenie.
Osiem minut po pierwszym gwizdku arbitra przed niezłą szansą stanął Promes, lecz nie trafił czysto w piłkę. Dziewięć minut później Spartak cieszył się jednak z gola, którego w zasadzie sprezentował rywalom Maik Nawrocki.
Młody obrońca próbował zagrać do Artura Boruca, lecz zrobił to fatalnie. W efekcie futbolówkę przejął Zielimchan Bakajew i znalazł się sam na sam z bramkarzem. Tę sytuację wykorzystał bez żadnego problemu.
Legia starała się przejąć inicjatywę, Spartak nie trwał się do kolejnych ataków, ale to goście byli w pierwszej połowie bliżej kolejnego gola. Dobrym refleksem popisał się Artur Boruc, który obronił uderzenie Ignatowa.
Aktywny po stronie "Wojskowych" był Josue, który kilkukrotnie próbował uderzeń w pierwszej połowie, strzelał też z rzutu wolnego po przerwie. Żadna z tych prób nie sprawiła jednak większego problemu bramkarzowi gości.
W drugiej części spotkania na boisku działo się niewiele, a kibice Legii byli coraz bardziej sfrustrowani sytuacją na murawie. Musieliśmy oglądać, jak zdenerwowani fani rzucali w piłkarzy Spartaka butelkami przy rzucie rożnym.
Warszawska drużyna długimi fragmentami na murawie była natomiast bezradna. Ożywiła się dopiero w ostatnim kwadransie. Najpierw bramkarz Spartaka obronił strzał Lopesa, ale w tamtej sytuacji i tak był spalony.
Najbliżej wyrównania był Tomas Pekhart. Czech w 83. minucie trafił w poprzeczkę. W doliczonym czasie gry "Wojskowi" mieli jeszcze rzut karny, ale "jedenastki" nie wykorzystał Pekhart. Ostatecznie wynik już się nie zmienił - mistrzowie Polski przegrali 0:1 i w słabym stylu pożegnali się z europejskimi pucharami.
Maciej Pietrasik09 Dec 2021 · 20:45