Legia Warszawa poznała rywala w III rundzie eliminacji Ligi Europy

photo-oxser / shutterstock.com
PAE Atromitos wygrał z DAC Dunajska Streda 3:2 (2:0) w rewanżowym meczu 2. rundy eliminacji Ligi Europy. Gospodarze awansowali do następnej fazy, gdzie zagrają z Legią Warszawa.
Grecka drużyna po wygranej w pierwszym spotkaniu 2:1, potwierdziła na własnym boisku, że zasłużyła na grę w 3. rundzie.
Pierwszego gola dla gospodarzy strzelił Alexandros Katranis, a prowadzenie na 2:0 podwyższył Georgios Manousos, który wykorzystał rzut karny.
Po przerwie goście zdołali doprowadzić do wyrównania. Najpierw na listę strzelców wpisał się Eric Ramirez, a w 72. minucie jedenastkę na gola zamienił Zsolt Kalmar.
Atromitos pięć minut później zapewnił sobie wygraną 3:2 za sprawą Spyrosa Risvanisa.
Całe spotkanie na ławce rezerwowych greckiego zespołu spędził Dawid Kort.
Atromitos w kolejnej fazie eliminacji Ligi Europy zmierzy się z Legią Warszawa.
Z europejskimi pucharami pożegnała się słowacka drużyna DAC Dunajska Streda, która w 1. rundzie wyeliminowała Cracovię.
Kamil Kaczmarek01 Aug 2019 · 21:01