Wciąż nie znamy mistrza! Legia Warszawa przegrała, ale Piast Gliwice nie wykorzystał okazji!

asinfo
Legia Warszawa przegrała z Jagiellonią Białystok 0:1, ale Piast Gliwice nie był w stanie wykorzystać okazji i tylko zremisował z Pogonią Szczecin. Sprawy tytułu mistrzowskiego rozstrzygną się zatem w ostatniej kolejce.
Legia przegrała w Białymstoku z Jagiellonią. W 28 minucie gola samobójczego strzelił Wieteska, który przeciął płaskie dośrodkowanie rywali w pole karne w taki sposób, że wpakował piłkę do własnej bramki.
Piast Gliwice nie był w stanie trafić do siatki rywali w Szczecinie, choć miał swoje okazje - szanse Parzyszka czy Kirkeskova. Sytuacje mieli również gospodarze - między innymi Walukiewicz czy Fojut - ale ostatecznie w tym pojedynku bramek nie zobaczyliśmy.
W Poznaniu gospodarze objęli prowadzenie w 59 minucie. Tomasik uderzył z piętnastego metra, futbolówkę po drodze trącił jeszcze Augustyn, przez co ta wleciała do bramki tuż koło słupka.
Dwanaście minut później mieliśmy remis. Mladenović dośrodkował w pole karne, a kapitalnym strzałem z powietrza popisał się Michał Mak.
W doliczonym czasie gry bramkę na wagę trzech punktów dla Lecha zdobył Jevtić, który posłał piłkę obok golkipera w sytuacji sam na sam.
Cracovia wygrała z Zagłębiem Lubin. Najpierw gola strzelił Javi Hernandez, który wykończył świetną akcję zespołu Michała Probierza uderzeniem tuż sprzed pola karnego. W końcówce bramkę dla gospodarzy zdobył z kolei Starzyński, wykorzystując rzut karny. Parę minut później po raz drugi na listę strzelców wpisał się Javi Hernandez i ustalił wynik spotkania.