Legia Warszawa wczołgała się do kolejnej rundy Ligi Europy. Wstyd tak grać w piłkę! [WIDEO]

Marcin Kadziolka / shutterstock.com
Legia Warszawa zagra w III rundzie eliminacji Ligi Europy. Wicemistrzowie Polski na wyjeździe obronili jednobramkową zaliczkę z pierwszego meczu z KuPS. W Finlandii było 0:0.
Mecz od samego początku stał na bardzo słabym poziomie. Fatalnie grała zwłaszcza Legia, która nie potrafiła przejąć inicjatywie i poważniej zagrozić bramce KuPS. Goście pierwszy strzał na bramkę rywali oddali dopiero po 30 minutach. Piłka po uderzeniu Carlitosa trafiła wówczas w jednego z obrońców fińskiej drużyny... KuPS odważniej zaatakowało w końcówce pierwszej połowy. Próby gospodarzy - na szczęście - nie przyniosły jednak powodzenia.
W drugiej połowie obraz gry specjalnie się nie zmienił. Legia dalej grała wolno i w sposób niezorganizowany. Miała jednak swoje okazje do zdobycia bramek - kontry źle kończyli Sandro Kulenović i Arvydas Novikovas.
Gospodarze najlepszą okazję do zdobycia gola mieli w 84. minucie, gdy Thiaw wymanewrował obrońców Legii. Jego strzał był jednak niecelny.
Legia mogła zdobyć zwycięską bramkę trzy minuty później. Kulenović podszedł do rzutu karnego podyktowanego za zagranie ręką Murillo, ale... jego uderzenie obronił Virtanen.
W końcówce meczu kotłowało się przed bramką Legii. Gospodarze nacierali z werwą, ale jednocześnie chaotycznie i nerwowo. Wbili nawet piłkę do bramki, ale sędziowie uznali, że Rangel w momencie podania od jednego z kolegów był na spalonym. Legia zdołała wybronić remis, ale poziom, który zaprezentowała w Finlandii, nie przynosi jej ani chluby, ani perspektyw na sukces w kolejnej rundzie.
Kamil Kaczmarek01 Aug 2019 · 19:50