Legia Warszawa wygrała z Widzewem Łódź. Skromne zwycięstwo w Pucharze Polski [WIDEO]

Adam Starszynski / PressFocus
Widzew Łódź przegrał z Legią Warszawa w 1/16 finału Pucharu Polski. Mecz zakończył się wynikiem 0:1 (0:1). Jedynego gola zdobył Cholewiak.
Faworytem dzisiejszego pojedynku byli mistrzowie Polski. Od pierwszych minut ruszyli do ataku, by szybko wyjść na prowadzenie. I rzeczywiście - udało im się to już w 6. minucie.
Wówczas na lewej stronie pokazał się Karbownik, 19-latek zszedł do środka i zagrał do Cholewiaka. Ten poradził sobie z obrońcą i uderzył przy słupku. Golkiper Widzewa nie miał nic do powiedzenia.
W kolejnych minutach Legia kontrolowała przebieg gry. Aktywny był Karbownik, który starał się napędzać ataki swojej drużyny. W 41. minucie Widzew mógł jednak wyrównać. Po składnej akcji piłka trafiła do Kosakiewicza, ten jednak minimalnie się pomylił.
Po przerwie "Wojskowi" nie forsowali tempa, z kolei Widzew nie był w stanie przejąć inicjatywy. Gospodarze byli głęboko ustawieni i wyczekiwali na kontry.
Impas trwał aż do końcowego gwizdka. Legia uważnie pilnowała korzystnego rezultatu, chciała awansować do kolejnej rundy jak najmniejszym nakładem sił. Ostatecznie pokonała Widzew 1:0 i wciąż liczy się w walce o Puchar Polski.
Daniel Makarewicz25 Nov 2020 · 19:32