Legia Warszawa wyrwała awans do fazy grupowej Ligi Europy! Boruc i Emreli bohaterami mistrzów Polski [WIDEO]

Łukasz Sobala / Press Focus
Legia Warszawa awansowała do fazy grupowej Ligi Europy! Mistrzowie Polski zapewnili sobie udział w tych rozgrywkach dzięki zwycięstwu ze Slavią Praga 2:1.
Pierwsze spotkanie obu drużyn zakończyło się remisem 2:2. Mecz zaczął się w wymarzony sposób dla Legii. Już w 3. minucie z boiska za brutalny faul wyleciał Tomas Holes. Jego wejście w Andre Martinsa zobaczycie TUTAJ.
Choć Legia miała przewagę liczebną, to długo nie było jej widać w grze . Co prawda w 13. minucie minimalnie obok słupka uderzył Mladenović, ale po chwili Boruc zatrzymał Tecla.
Bramkarz Legii popisał się kunsztem też w 38. minucie, gdy przerzucił piłkę nad poprzeczką. Krótko przed przerwą był już bez szans. Ekpai kropnął nie do obrony z szesnastu metrów.
Slavia miała wymarzoną okazję do podwyższenia prowadzenia w 55. minucie. Po błędzie Hołowni sam na sam z Borucem znalazł się Tecl, ale kopnął prosto w bramkarza Legii.
Kolejna dobra sytuacja dla Czechów podziałała ożywczo na mistrzów Polski. Legia złapała rytm i zdołała wyrównać. W 58. minucie dośrodkowanie w pole karne celnym strzałem głową wyrównał Emreli.
Napór Legii nie słabł. Efekt przyniósł w 70. minucie. Mladenović dośrodkował w pole karne, a tam znów najbardziej przytomny był Emreli, który lekkim muśnięciem skierował piłkę do siatki.
W końcówce Slavia ruszyła do ataku. Było niebezpiecznie, ale goście zawodzili w najważniejszych momentach: brakowało dokładnego podania, celnego strzału, szybszej decyzji. W doliczonym czasie doskonałą sytuację miał Olayinka. Piłka spadła na jego nogę w polu bramkowym, ale kopnął nad poprzeczką.
Legia jesienią zagra w fazie grupowej Ligi Europy. Na kogo może trafić? Podział na koszyki przed losowaniem publikujemy TUTAJ.
Marcin Karbowski26 Aug 2021 · 22:52