Legia Warszawa zatrudniła nowego dyrektora akademii. Klub wydał oficjalny komunikat

Legia Warszawa zatrudniła nowego dyrektora akademii. Klub wydał oficjalny komunikat
Wojciech Dobrzynski/Pressfocus
Autor: Adam Kłos 02 Lip 2022 | 12:40
Marek Śledź został nowym dyrektorem akademii Legia Warszawa. "Wojskowi" wydali oficjalny komunikat w tej sprawie.
Śledź jest niezwykle doświadczonym specjalistą w kwestii szkolenia zawodników. Pracował on w takich klubach, jak Lech Poznań, Radomiak Radom czy Miedź Legnica.
Pięć ostatnich sezonów Śledź spędził w Rakowie Częstochowa. Teraz postanowił podjąć się kolejnego wyzwania w karierze, podpisując trzyletni kontrakt z Legią.
- Decyzja o zostaniu dyrektorem Akademii Legii oznacza olbrzymie wyróżnienie i wielką odpowiedzialność, której nie boję się podjąć. Mam świadomość tego, że cele, które stawia taki klub sięgają nie tylko bycia najlepszym na Mazowszu i w Polsce, ale liczącym się w Europie – tak odczytuję swoją misję. Na projekty Akademii Legii spoglądam nie tylko przez pryzmat dominacji na rynku polskim, ponieważ to obowiązek. Jeśli postawimy sobie cel być w Top50 w Europie, to jest to osiągalne - skomentował Marek Śledź cytowany przez oficjalną stronę Legii.
- Marek Śledź posiada wieloletnie, udokumentowane sukcesami doświadczenie i doskonale zarządza tymi obszarami. Wśród wychowanków Marka Śledzia można wymienić zawodników, którzy pełnią ważną rolę w reprezentacji Polski i są przykładami płynnego przejścia z piłki juniorskiej do seniorskiej, również na poziomie międzynarodowym. Jako dyrektor sportowy razem z trenerem Kostą Runjaiciem i nowym dyrektorem Akademii będziemy pracować w sposób skoordynowany i ustrukturyzowany nad modelem przepływu wyróżniających się piłkarzy do pierwszego zespołu. Mamy nadzieję, że zawodnicy wychowani w Akademii będą stanowić o sile i jakości Legii Warszawa w przyszłości - stwierdził z kolei Jacek Zieliński.
Niedawno Zieliński był gościem programu "Pogadajmy o Piłce" na naszym kanale Youtube. Dyrektor Legii Warszawa zdradził wiele ciekawych informacji na temat przyszłości klubu czy kulisów odejścia Aleksandara Vukovicia. Materiał możecie obejrzeć poniżej, a przy okazji zapraszamy do zostawienia subskrypcji TUTAJ, aby nie przegapić kolejnych wartościowych treści.
Źródło: Twitter

Dyskusja 4