Legia Warszawa zremisowała z Atromitosem Ateny w el. Ligi Europy. Pech i nieskuteczność wicemistrzów Polski

Marcin Kadziolka/Shutterstock
Legia Warszawa zremisowała 0:0 (0:0) z Atromitosem Ateny w pierwszym meczu III rundy el. Ligi Europy.
Tutaj przeczytasz relację na żywo z tego spotkania.
Wicemistrzowie Polski po fatalnej grze w pierwszej meczach sezonu chcieli udowodnić, że krytyka, jaka na nich spadła, jest przedwczesna. Rzeczywiście, piłkarze Legii od pierwszego gwizdka dobrze się organizowali i byli stroną przeważającą.
Piłkarze z Warszawy dominowali w środku pola - na pochwały zasłużył Walerian Gwilia - i starali sobie stworzyć okazje pod bramką przeciwnika. Podopiecznym Aleksandara Vukovicia brakowało jednak konkretów pod bramką przeciwnika. Goście z kolei ograniczyli się do gry w defensywie i w pierwszej połowie oddali zaledwie jeden celny strzał.
W 50. minucie z rzutu wolnego przymierzył Novikovas, ale piłka po ręce bramkarza trafiła w poprzeczkę.
Chwilę później Antolić podał w stronę Kulenovicia, ten mógł znaleźć się sam na sam z bramkarzem, ale nie sięgnął piłki.
W kolejnych minutach Legia raz za razem zagrażała bramce rywali. Niezłe okazje mieli Kulenović, Luquinhas i Novikovas. W 74. minucie gospodarze znów obili poprzeczkę. Tym razem centymetrów zabrakło Carlitosowi. Wynik do końca nie uległ już zmianie i spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0.
Rewanż zostanie rozegrany w Atenach 14 sierpnia o godzinie 18:00.
Daniel Makarewicz08 Aug 2019 · 22:50