Leo Messi pobił legendarny rekord Pelego. Pewna wygrana FC Barcelony w Valladolid [WIDEO]

Urbanandsport/Pressfocus
FC Barcelona odniosła drugie wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie La Liga. "Blaugrana" pokonała 3:0 Real Valladolid, a Leo Messi znów zapisał się w historii futbolu.
Podopieczni Ronalda Koemana w końcu zagrali na miarę oczekiwań. Zrobili to, co jeszcze kilka miesięcy temu było normą dla "Dumy Katalonii". Odnieśli spokojne i zasłużone zwycięstwo.
Holenderski szkoleniowiec zdecydował się na zmiany w wyjściowym składzie. Postanowił też ustawić swoich podopiecznych w systemie 1-3-5-2. I to przyniosło efekt.
W Valladolid wygrali bez większych problemów. Zdobyli trzy bramki, nie tracąc ani jednej. Wynik spotkania otworzył Clement Lenglet, który głową pokonał Masipa.
W 35. minucie bramkę na 2:0 zdobył Martin Braithwaite. Duńczyk z bliska dopełnił formalności po podaniu od Desta.
Po przerwie "Duma Katalonii" kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku. Na listę strzelców wpisał się Leo Messi. Argentyńczyk tym samym pobił rekord Pelego w liczbie bramek zdobytych dla jednego klubu. 33-latek na swoim koncie ma już 644. takie trafienia.
Ostatecznie Barcelona wygrała 3:0. W tabeli La Liga obecnie zajmuje 5 miejsce. Na swoim ma 24 punkty. Do liderującego Atletico traci 8 "oczek".
Daniel Makarewicz23 Dec 2020 · 07:00