Popis Lewandowskiego na KMŚ! Dwa gole Polaka! Bayern w finale rozgrywek [WIDEO]

Robert Lewandowski strzelił pierwszego gola w karierze na Klubowych Mistrzostwach Świata. Trafienie Polaka zapewniło Bayernowi do awansu do finału tych rozgrywek.
Hansi Flick potraktował ten mecz bardzo poważnie. Trener "Die Roten" posłał w bój swoich najlepszych zawodników z Robertem Lewandowskim, Thomasem Muellerem i Joshuą Kimmichem na czele.
"Lewy" po raz pierwszy w karierze wystąpił w spotkaniu na KMŚ. Napastnik postanowił szybko uczcić debiut trafieniem. W 17. minucie Kingsley Coman dograł piłkę w pole karne, tam czekał na nią Serge Gnabry, który obsłużył Lewandowskiego. Lider Bayernu z zimną krwią wykorzystał sytuację. Dzięki temu został pierwszym Polakiem, który zdobył bramkę w tych rozgrywkach.
Kilka minut później na listę strzelców powinien wpisać się Marc Roca. Hiszpański pomocnik wpadł w pole karne, doszedł do pozycji strzeleckiej, ale jego uderzenie lewą nogą przeleciało obok słupka.
W 37. minucie Lewandowski zmarnował dobrą okazję na skompletowanie dubletu. Całą akcję prostopadłym podaniem zainicjował Jerome Boateng, później piłka trafiła do Roberta, jednak ten przegrał pojedynek z bramkarzem rywali.
W drugiej połowie Flick dokonał kilku roszad. Na murawie pojawili się m.in. Leroy Sane, Corentin Tolisso i młody Jamal Musiala.
W 86. minucie to właśnie Sane wypatrzył w polu karnym Roberta Lewandowskiego. Polak z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki, podwyższając prowadzenie. Był to ostatni gol tego meczu.
W finale Bayern zmierzy się z ekipą Tigres. Decydujące spotkanie odbędzie się w czwartek o godzinie 19:00.
Adam Kłos08 Feb 2021 · 20:34
Źródło: Twitter