"Liczę, że będzie jeszcze lepiej". Ikona futbolu uradowana współpracą z Szymańskim. Piękne słowa o Polaku

"Liczę, że będzie jeszcze lepiej". Ikona futbolu uradowana współpracą z Szymańskim. Piękne słowa o Polaku
SOPA Images/Pressfocus
Edin Dżeko i Sebastian Szymański nawiązali bardzo owocną współpracę. Reprezentant Bośni przyznał, że jest niezwykle zadowolony z transferu reprezentanta Polski.
W trakcie letniego okienka Sebastian Szymański trafił do Fenerbahce. Turecki klub sięgnął po ofensywnego pomocnika za około 10 milionów euro.
Dalsza część tekstu pod wideo
Do tej pory reprezentant Polski wystąpił w 23 spotkaniach nowego klubu. Strzelił w nich dziewięć goli i zanotował osiem asyst. Bardzo szybko stał się jednym z ulubieńców trybun.
Klasę "Szymka" doceniają też jego klubowi koledzy. Dowodem na to Edin Dżeko, który w rozmowie z portalem "WP Sportowe Fakty" bardzo pochlebnie wypowiadał się na temat współpracy z byłym zawodnikiem Legii Warszawa.
- Sebastian świetnie zaczął sezon i mocno mnie to cieszy. Zwłaszcza że zdobywa bramki, bo według mnie zawsze lepiej, gdy zespół ma więcej piłkarzy, którzy potrafią strzelać gole. Natomiast jego dobry start w żadnym wypadku nie jest dla mnie niespodzianką, bo to dobry, jakościowy piłkarz - powiedział napastnik.
- Robi dokładnie to, co powinien robić zawodnik na jego pozycji. Decydujące podania i bramki to integralna część kogoś, kto operuje w tym sektorze boiska. Trzecia rzecz, która mi się u niego podoba, to sposób, w jak Sebastian atakuje przestrzeń, z jaką dynamiką to robi. Jestem bardzo zadowolony, że trafił do Fenerbahce, że jest częścią tego projektu - podkreślił były piłkarz Manchesteru City i Wolfsburga.
- Od samego początku dobrze nam się ze sobą gra. To ważne dla nas obu, ale też dla całego zespołu, bo drużyna od razu złapała właściwy rytm. Nie musieliśmy się "docierać", szybko zaczęło to dobrze wyglądać. Zdarzało się, że Sebastian strzelał gola po moim podaniu, a ja po jego asystach. Ale powiem tak: już jest dobrze, natomiast liczę, że będzie jeszcze lepiej, bo nieważne jak dobrzy jesteśmy, zawsze możemy coś robić lepiej - podsumował Dżeko.
Sam weteran też nie może narzekać na własną dyspozycję. W tym sezonie 37-latek wystąpił w 17 meczach, zdobył 12 bramek i dorzucił siedem asyst. Bieżąca umowa Dzeko z Fenerbahce jest ważna do 30 czerwca 2025 roku.
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk29 Nov 2023 · 18:57
Źródło: WP Sportowe Fakty

Przeczytaj również