Liga Europy: Athletic Bilbao wygrał z Herthą

imagestockdesign / shutterstock.com
Athletic Bilbao pokonał przed własną publicznością Herthę Berlin 3:2 (1:2) w meczu 5. kolejki grupy J rozgrywek Ligi Europy.
Na San Mames bramki dla ekipy przyjezdnej zdobyli odpowiednio Mathew Leckie w 26. oraz Davie Selke w 36. minucie.
Dwa gole dla gospodarzy strzelił Aritz Aduriz, który dwa razy zdołał pokonać golkipera drużyny przeciwnej z rzutu karnego.
Trafienie na rzecz zwycięstwa Basków zapisał na swoje konto Inaki Williams w 82. minucie.
W innym meczu tej grupy, Ostersunds FK pokonał u siebie Zorię Ługańsk 2:0 (1:0).

Zespół z Bilbao zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli grupy J i traci dwa punkty do liderującej drużyny ze Szwecji. Zoria plasuje się na trzeciej pozycji, a stawkę zamyka Hertha.