Ważne
Koniec
W trakcie
Nadchodzące

Liga Europy. Legia Warszawa zremisowała z Rangers FC. Była walka na całego, były szanse na zwycięstwo [WIDEO]

Legia Warszawa
Źródło zdjęcia: Marcin Kadziolka/Shutterstock

Legia Warszawa zremisowała na własnym boisku z Rangers FC 0:0 w pierwszym meczu w IV rundzie eliminacji Ligi Europy.

Tutaj przeczytasz relację na żywo z tego spotkania.

Legia Warszawa odważnie rozpoczęła starcie z Rangersami. W 10. minucie na listę strzelców mógł wpisać się Kulenović, ale Chorwat nie trafił w piłkę. Chwilę wcześniej groźnie uderzał Luquinhas.

Wicemistrzowie Polski za to imponowali grą w defensywie. Na pochwały zasłużyli Lewczuk i Jędrzejczyk, którzy zneutralizowali Morelosa i Ojo. Piłkarzom Legii udało się nawet pobić rekord, jeśli chodzi o liczbę minut bez straconej bramki przez polskie kluby w europejskich pucharach (dotychczas były to 644 minuty).

Tuż po przerwie Legia przeprowadziła akcję lewa stroną, a na bramkę rywali z pierwszej piłki uderzył Gwilia. Gruzin przeniósł jednak futbolówkę nad poprzeczką. Kilkadziesiąt sekund później bliski szczęścia był Igor Lewczuk, który główkował po rzucie rożnym. Obrońca Legii przed kolejną szansą stanął w 62. minucie i znów niewiele zabrakło.

W 63. minucie za to dla gości mógł trafić Morelos, ale czujnie interweniował Majecki.

W 74. minucie składną akcję gospodarzy kończył Vesović, ale znów znakomicie zachował się McGregor. Legioniści ponownie przycisnęli rywali w ostatnich minutach spotkania. Ostatecznie żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki i mecz zakończył się wynikiem 0:0.

Rewanż zostanie rozegrany 29 sierpnia na Ibrox Park.

-4
W końcu Legia zaczyna grać tak jak przystało na Mistrza Polski. I właśnie o tej porze powinni zaczynać występy a nie w lipcu kiedy wszyscy bez formy, nie zgrani z nowymi zawodnikami. Legia oczywiście ratuje honor polskiej piłki klubowej, tak jest od lat było.. i będzie. Kulenovic bardzo dobry występ, ma w sobie coś ten napastnik - walczy, odbiera.. i świetnie podaje.. Luquinios też świetny występ, Gwilla tradycyjnie wysoki poziom.. Stolarski - profesor! Brawo Legia, za tydzień walka o zwycięstwo w Szkocji!
23 sie 2019 | 00:29
0
Swietny jest Luquinios, chyba najlepszy gracz w Elgii w tym meczu przynajmniej w ofensywie. Najgorsi to Kulenovic i Martins. Kulenovic to wiadomo, brakuje mu jakosci ale Martins jakis taki malo pozyteczny, nie wiem jakie on ma zadania na boisku ale ani nie strzelal na bramke z dystansu, ani mial skutecznych odbiorow co przy jego drobnej posturze mnie nie dziwi. Jesli on jest playmakerem to w tej roli za wiele nie wnosi do gry zespolu. Byloby lepiej dla Legii gryby grala dwoma dobrze odbierajacymi pilke zawodnikami w srodku pola plus dwoch szybkich skrzydlowych wspieranych przez bocznych obroncow. Wtedy mozna byloby zagrac z przodu nawet dwojka napstnikow czyli znalazloby sie miejsce dla Carlitosa. A tak to za duzo chaosu jest w grze w srodku i nie ma komu strzelac goli.
22 sie 2019 | 23:49
+22
Najlepszy mecz za kadencji Vukovica tylko ten kulenowic w ataku po raz kolejny...
22 sie 2019 | 23:20