Liga Europy. Legia Warszawa zremisowała z Rangers FC. Była walka na całego, były szanse na zwycięstwo [WIDEO]

Marcin Kadziolka/Shutterstock
Legia Warszawa zremisowała na własnym boisku z Rangers FC 0:0 w pierwszym meczu w IV rundzie eliminacji Ligi Europy.
Tutaj przeczytasz relację na żywo z tego spotkania.
Legia Warszawa odważnie rozpoczęła starcie z Rangersami. W 10. minucie na listę strzelców mógł wpisać się Kulenović, ale Chorwat nie trafił w piłkę. Chwilę wcześniej groźnie uderzał Luquinhas.
Wicemistrzowie Polski za to imponowali grą w defensywie. Na pochwały zasłużyli Lewczuk i Jędrzejczyk, którzy zneutralizowali Morelosa i Ojo. Piłkarzom Legii udało się nawet pobić rekord, jeśli chodzi o liczbę minut bez straconej bramki przez polskie kluby w europejskich pucharach (dotychczas były to 644 minuty).
Tuż po przerwie Legia przeprowadziła akcję lewa stroną, a na bramkę rywali z pierwszej piłki uderzył Gwilia. Gruzin przeniósł jednak futbolówkę nad poprzeczką. Kilkadziesiąt sekund później bliski szczęścia był Igor Lewczuk, który główkował po rzucie rożnym. Obrońca Legii przed kolejną szansą stanął w 62. minucie i znów niewiele zabrakło.
W 63. minucie za to dla gości mógł trafić Morelos, ale czujnie interweniował Majecki.
W 74. minucie składną akcję gospodarzy kończył Vesović, ale znów znakomicie zachował się McGregor. Legioniści ponownie przycisnęli rywali w ostatnich minutach spotkania. Ostatecznie żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki i mecz zakończył się wynikiem 0:0.
Rewanż zostanie rozegrany 29 sierpnia na Ibrox Park.
Daniel Makarewicz22 Aug 2019 · 21:48