Liga Mistrzów. PSG wyeliminowało Borussię Dortmund. Neymar celebrował w stylu Erlinga Haalanda [WIDEO]

PSG wyeliminowało Borussię Dortmund z Ligi Mistrzów. Neymar celebrował w stylu Erlinga Haalanda [WIDEO]
PSG zagra w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Mistrzowie Francji odrobili straty z pierwszego meczu z Borussią Dortmund. Dzisiejsze spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0.
W pierwszy meczu rozegranym w Dortmundzie francuska drużyna przegrała 1:2 i dziś musiała dać z siebie wszystko, by wywalczyć awans do kolejnej rundy. Spotkanie na ławce rezerwowych rozpoczął Kylian Mbappe, który w ostatnich dniach zmagał się z problemami zdrowotnymi. W jego miejsce Thomas Tuchel wystawił Pablo Sarabię.
Przy pustych trybunach na Parc des Princes pierwsze minuty rywalizacji były dość niemrawe, ale z każdą kolejną minutą zarysowywała się przewaga francuskiej ekipy. Borussia była bezbarwna i grała bez pomysłu, co w końcu wykorzystali podopieczni Thomasa Tuchela.
W 28. minucie padła pierwsza bramka. Z rzutu rożnego dośrodkował Di Maria, a do piłki dopadł Neymar, który urwał się Hakimiemu i głową wpakował piłkę do siatki. Brazylijczyk swoje trafienie opatrzył "cieszynką" w stylu Erlinga Haalanda.
Gospodarze podwyższyli wynik jeszcze przed przerwą. Sarabia zagrał piłkę w pole karne, a Bernat tracił ją tak, że ta wpadła do bramki tuż przy słupku.
W drugiej połowie Borussia nie miała za wiele do powiedzenia, bo mistrzowie Francji w pełni kontrolowali wydarzenia na boisku. W 54. minucie Buerki popisał się fantastyczną paradą, gdy bombę z rzutu wolnego posłał Di Maria.
Choć gracze BVB potrzebowali tylko jednego gola, by doprowadzić do dogrywki, to wynik już do końca nie uległ zmianie. W 89. minucie z boiska wyleciał za to Emre Can, który starł się z Neymarem.
Ostatecznie PSG wygrało w dwumeczu 3:2 i zapewniło sobie miejsce w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.
Daniel Makarewicz11 Mar 2020 · 22:53