Robert Lewandowski trzecim najlepszym strzelcem w historii Bundesligi! Popis Coutinho, 6 goli Bayernu [WIDEO]

Ververidis Vasilis/Shutterstock
Bayern Monachium rozgromił Werder Brema 6:1 (2:1) w meczu 15. kolejki Bundesligi.
Bawarczycy przegrali poprzednie dwa mecze ligowe. Najpierw ulegli Bayerowi Leverkusen, a następnie Borussii Mönchengladbach. Zatem do spotkania z Werderem przystąpili z wielką chęcią odniesienia zwycięstwa. W pierwszych minutach starcia mieli kilka okazji - groźnie uderzał m.in. Robert Lewandowski.
Wstrząs na Allianz Arena przyszedł w 24. minucie. Goście przejęli piłkę, która trafiła do Milota Rashicy. Ten świetnym przyjęciem oszukał Jerome'a Boatenga, który zupełnie nie mógł sobie z nim poradzić, a następnie pięknym strzałem pokonał Manuela Neuera.
Gospodarze po straconej bramce rzucili się do ataku. Znów okazję miał Lewandowski, ale doskonale obronił Jiri Pavlenka. Ostatecznie za sprawą gola Philippe Coutinho udało im się wyrównać w 45. minucie.
Bramka napędziła Brazylijczyka i jego kolegów - Coutinho w doliczonym czasie gry lobem podał piłkę do "Lewego", który mocnym uderzeniem zdołał pokonać bramkarza.
Tym samym Polak przełamał serię trzech meczów ligowych, w których nie zdobył gola. To 17. ligowe trafienie "Lewego" w tym sezonie.
W 63. minucie Coutinho zdobył drugą bramkę. Brazylijczyk kapitalnym lobem podwyższył prowadzenie Bayernu.
Kilka minut później Lewandowski strzelił kolejnego gola.
Dzięki temu trafieniu stał się trzecim najlepszym strzelcem w historii Bundesligi.
Przy jego golu asystował Thomas Müller, który chwilę później zdobył gola na 5:1 dla Bayernu. To nie był koniec strzelania - w następnej akcji Coutinho strzelił piękną bramkę po uderzeniu z dystansu.
Ostatecznie Bayern wygrał 6:1.