Lille mistrzem Francji! Hegemonia PSG przerwana, historyczny triumf w ostatniej kolejce [WIDEO]

Pressfocus/SIPA
Lille zostało mistrzem Francji! "Mastify" przypieczętowały zdobycie tytułu, wygrywając w ostatniej kolejce 2:1 z Angers.
Przed startem 38. serii gier Lille miało jeden punkt przewagi nad PSG. W tym samym czasie paryżanie mierzyli się na wyjeździe z ekipą Brest.
Podopieczni Christophe'a Galtiera nie zamierzali jednak czekać na ewentualne potknięcie swoich rywali i szybko zabrali się do roboty w swoim meczu. Już w 10. minucie Renato Sanches prostopadłym podaniem uruchomił Jonathana Davida, a ten otworzył wynik spotkania.
Tuż przed końcem pierwszej połowy arbiter podyktował rzut karny dla Lille za faul Paula Bernardoniego. "Jedenastkę" na bramkę zamienił niezawodny Burak Yilmaz, dla którego było to szesnaste trafienie w tym sezonie ligowym.
W pierwszym kwadransie drugiej połowy szanse na kolejne gole zmarnowali Sanchez oraz Yilmaz. Lille wciąż napierało w poszukiwaniu kolejnych trafień. Ale to Angers w 92. minucie trafiło do siatki za sprawą Angelo Fulginiego.
Wynik spotkania jednak już nie uległ zmianie. Lille wygrało 2:1 i sięgnęło po mistrzostwo Francji z dorobkiem 83 punktów. Ostatni raz PSG nie wygrało ligi w sezonie 2016/17. "Mastify" zdobyły pierwszy tytuł od dziesięciu lat.
Adam Kłos23 May 2021 · 22:47