Linette i Pera rozbite w półfinale Roland Garros. Skandal sędziowski w pierwszym secie

Lukasz Sobala / Press Focus
Magda Linette i Bernarda Pera nie zagrają w finale deblowego turnieju Roland Garros. Polka i Amerykanka przegrały w półfinale w dwóch setach z Barborą Krejcikovą i Kateriną Siniakovą.
Mecz zaczął się źle dla Linette i Pery. Czeszki przełamały je już w pierwszym gemie rywalizacji. To ustawiło przebieg seta.
Jego drugim kluczowym momentem była piąta odsłona. Wydawało się już, że Linette i Pera ją wygrały. Sędzia uznał jednak, że był aut i gra toczyła się dalej. To był jednak zdecydowany błąd sędziego - ewidentnie widać, że piłka uderzyła w czeską stronę kortu.
Krejcikova i Siniakova wykorzystały prezent od sędziego, przełamały na 4:1. Gra stała się jednostronna. Czeszki wygrały jeszcze dwa gemy i całego seta.
W drugiej partii zaczął się koncert przełamań. Zaczęły go Czeszki, ale Linette i Pera nie pozostały dłużne. Polka i Amerykana zanotowały dwa przełamania, Krejcikova i Siniakova - aż cztery. Mecz zakończyły trzema zwycięskimi gemami z rzędu. Łącznie w całym meczu oddały tylko trzy odsłony.
Krejcikova ma szansę na niezwykłe osiągnięcie. Zagra w finale zarówno singla, jak i debla.
Marcin Karbowski11 Jun 2021 · 14:28