Linetty znacznie przyczynił się do wygranej Torino. Skorupski bez szans przy pięknej akcji [WIDEO]

cristiano barni / Shutterstock.com
Na zakończenie 25. kolejki Serie A Torino wygrało przed własną publicznością z Bologną 1:0. Dobry mecz w barwach gospodarzy rozegrał Karol Linetty. Łukasz Skorupski był natomiast bez szans przy trafieniu Yanna Karamoha.
Podopieczni Ivana Juricia nie wygrali żadnego z trzech poprzednich spotkań w Serie A i wydawało się, że w meczu z Bologną mogą mieć trudną przeprawę. "Rossoblu" zwyciężyli bowiem w czterech z ostatnich pięciu spotkań, radząc sobie z Interem Mediolan czy Fiorentiną.
Od pierwszej minuty w Turynie zobaczyliśmy dziś dwóch reprezentantów Polski. W ekipie gospodarzy zagrał Karol Linetty, między słupkami Bologny pewnie miejsce ma natomiast Łukasz Skorupski.
Ten drugi nie miał jednak w poniedziałkowy wieczór powodów do radości. W 24. minucie świetną indywidualną akcją popisał się Yann Karamoh. Sam minął trzech rywali w polu karnym i nie dał szans polskiemu bramkarzowi.
O ile w pierwszej części spotkania Torino miało znaczną przewagę nad rywalami - Skorupski zaliczył trzy dobre interwencje - to po przerwie Bologna starała się odpowiedzieć. Znakomicie w zespole gospodarzy grał jednak Linetty.
Polak zaliczył szereg istotnych interwencji w defensywie, niejednokrotnie powstrzymując rywali. Raz w ostatniej chwili zablokował przeciwnika w bardzo groźnej sytuacji, zażegnując niebezpieczeństwo pod własną bramką.
Ostatecznie Torino wygrało więc całe spotkanie 1:0 i jest obecnie na dziewiątym miejscu w tabeli Serie A. Bologna plasuje się o jedną lokatę wyżej, mając o punkt więcej od dzisiejszych rywali.
Maciej Pietrasik06 Mar 2023 · 22:39