"Facet dawno nie wysiadał ze swojego luksusowego samochodu do sklepu, w którym w kolejkach stoją emeryci"

"Facet dawno nie wysiadał ze swojego luksusowego samochodu do sklepu, w którym w kolejkach stoją emeryci"
Autor: Marcin Kadziolka/Shutterstock
Autor: Daniel Makarewicz 6 kwi 2020 | 07:24
Michał Listkiewicz w rozmowie z "Futbolnews.pl" odpowiedział na słowa Błażeja Augustyna z Lechii Gdańsk.
W Polsce w najlepsze trwa dyskusja o zarobkach piłkarzy w ekstraklasie. W obliczu kryzysu finansowego fani liczą, że ich ulubieńcy zrezygnują z wysokich pensji, by kluby mogły utrzymać płynność finansową. Tymczasem niektórzy sprzeciwiają się takiemu rozwiązaniu. W tym gronie jest Błażej Augustyn z Lechii Gdańsk.
- Przykro mi jeśli nie spełniam waszych oczekiwań, ale moje są dla mnie ważniejsze - napisał niedawno 32-latek.
Michał Listkiewicz odniósł się do tych słów i nie zostawił suchej nitki na zawodniku z Trójmiasta.
- On mówi, że najważniejsze są jego oczekiwania, a nie oczekiwania innych. Chyba facet dawno nie wysiadał ze swojego luksusowego samochodu do sklepu, w którym w kolejkach stoją emeryci – takie odnoszę wrażenie - wypalił.
Były prezes PZPN przekonuje, że radykalne cięcia powinny dotyczyć tych, którzy najwięcej zarabiają.
- Czy piłkarzom, którzy zarabiają około 100 tysięcy złotych zabrać 80 procent i zostanie im kilkanaście tysięcy, co w Polsce jest i tak kwotą bardzo dużą, bo ludzie zarabiają znacznie mniej, czy obciąć te 80 procent piłkarzom, którzy zarabiają po kilka tysięcy złotych? Odpowiedź jest oczywista - oznajmił.
Źródło: futbolnews.pl

Dyskusja 30

7 kwi 2020 | 09:12
0
I MA RACJE . Listkiewicz populisto , wiemy dlaczego korupcja ciebie ominala , nieprawdaz ?! Krotko , nijaki Adam Mandziara winien zaplacic zalegle pieniadze za Puchar Polski , Superpuchar , 3 miejsce i zalegle pensje i inne zobowiazania , bedac z pilkarzami na czysto TYLKO WTEDY MOZNA ROZMAWIAC O OBNIZCE PENSJI W RAMACH KRYZYSU
6 kwi 2020 | 11:58
0
Augustyn hmm lat 32, trochę gry we Włoszech, w kadrze 0 spotkań. Mysle, że jego średnia miesięczna pensja od 20stego roku życia na miesiąc kalendarzowy to 40 tys zł netto. Czyli teoretycznie netto zarobił ok 6mln zł .. a pewnie i tak dużo więcej. I dlatego piłkarze to debile. Bo każdy normalny człowiek mając 1/3 tego co oni potrafiłby się tak ustawić, że miałby finansowy spokój na resztę życia. Augustyn pewnie okazał się takim geniuszem, że ma kredyty, alimenty i jeszcze parę innych spraw, które mu na taką obniżkę nie pozwalają.
Korona wirus swoją droga pokazuje prawdę o piłkarzach, o tym że jesteśmy frajerami kibicując im, klubom.
6 kwi 2020 | 11:36
0
A ja calkowicie ich rozumiem. Kazdy ma swoje zycie i czemu on ma sobie odbierac by ktos kogo nie zna ani w zyciu nie zeobi mu roznicy mial lepiej? Kazdy sam pracuje na to co ma. Ma umowe na tyle i tyle to tyle i tyle chce dostac, to nie jego problem ze jest to tak skonstruowane. Tak samo ludzie placza zeby nie wychodzic z domu. Jak w angli mam mozliwosc wyjacia raz dziennie na daily exercise to mam w dupie to jk mi ktos pier...i zebym byl w domu bo moge innycb zarazic czy cos. Jak ktos sie boi to niech siedzi w domu i te powinno go obchodzic. Nie bede stawial marnowania czyjegos zycia ( poza moja malzonka) ponad moje marnowanie. Proste
6 kwi 2020 | 15:28
0
to ejgo praca. Ty jak nie idziesz do pracy to nie masz wypłaty, proste. On nie gra=nie pracuje.. sprawa prosta. :)
6 kwi 2020 | 19:57
0
Cytując Marka Twaina, "Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.". Bo mam nadzieję, ze jesteś tylko durnym szczeniakiem, a nie godnym pogardy egoistą.
6 kwi 2020 | 11:10
0
Raz krzyczymy na socjal, rozdawnictwo i podatki, a na drugi dzień zabrać bogatym dać biednym i spalić piłkarzy na stosie bo zarabiają dużo, a przecież kopią tylko piłkę, co umie każdy.
6 kwi 2020 | 10:38
0
Dochodzimy do punktu, w którym cała nasza cywilizacja, włącznie z gospodarką, stanie przed wybrami definiującymi nas na wiele lat naprzód. Być może stuleci. Dotyczy to decyzji politycznych, ale także moralnych. Musimy zdecydować, czy chcemy kontynuować model, w którym przeceniamy celebrytów, sportowców, bogaczy, czy jednak zauważyć i docenić to, że bez tych szaraków, codziennie zapierniczających na etat lub dwa nie ma gospodarki, nie ma cywilizacji. Pani Krysia z magazynku klubowego, która przeżyła tam życie jest w jakimś sensie ważniejsza niż jakikolwiek pan piłkarz. Pomijając fakt, że nie płacąc jednemu piłkarzowi możemy zagwarantować przetrwanie rodzinom dziesiątek innych pracowników Klubu. To są realne decyzje.
Co do samego Augustyna... Akurat on jest przez Lechię oszukiwany od dawna. Nie dziwię się, że nie chce się znimi teraz dogadać. Tu wina ewidentnie po stronie klubu. Zreszą to jest największa epidemia w sporcie - klub od lat mówiący o ambicjach pucharowych i trofeach lokalnych nie jest w stanie zagwarantować płynności wypłat. Jak to jest możliwe? Jak można w ten sposób zarządzać przedsiębiorstwem?
6 kwi 2020 | 09:56
0
No właśnie nikt nie zna sytuacji Augustyna, a więc Lechia regularnie zalega z pensjami. Augustyn jako piłkarz odsunięty do rezerw tylko dlatego, że upominał się o pensję nie chce iść na układy z zarządem Lechii.
6 kwi 2020 | 11:03
0
Karma wróciła szybciej niż Lechia myślała
6 kwi 2020 | 09:45
0
Na tym portalu są tacy obrońcy moralności, że pewnie pracują teraz za darmo żeby ich firma przetrwała.
6 kwi 2020 | 09:55
0
Jestes idiota. Jak pilkarz zamiast 50k/miesiac dostanie 10-20k, to bez problemu da sobie rade. Dla osob zarabkajacych 2k obnizka nawet o 500, to kwestia czy starczy do konca miesiaca.
6 kwi 2020 | 10:23
0
U mnie w firmę tyle osób pobrało tyle l4 że szefo daje podwyżki na te trudne czasy o 5zł/h , żeby ktoś przyszedł:)
6 kwi 2020 | 11:26
0
To trzeba było zostać piłkarzem, a nie pierdolisz tutaj kocopoly.
6 kwi 2020 | 20:00
0
Tak, najlepiej niech wszyscy zajmują się bieganiem za balonem, daleko wtedy zajdziemy.
9 kwi 2020 | 02:16
(Edytowany)
Ważne żeby kasa się zgadzała.
0
Ważne żeby kasa się zgadzała przynajmniej nie będzie chłop płakał, że 2tysie zarabia, a piłkarze są be, a zacznie się sezon i sam to gowno będzie oglądał.
6 kwi 2020 | 09:24
0
Niestety, nawet nie znam piłkarza o nazwisku Błażej Augustyn. I znać nie chcę po tym, co powiedział.
6 kwi 2020 | 09:22
0
Grajki chyba nie rozumieją że nie zgadzając się na redukcję zarobków przybliżają swoje kluby do bankructwa, bo umówmy się jednak zdecydowana większość klubów funkcjonuje z bieżących przychodów nie mając odłożonych funduszy na czarną godzinę...
6 kwi 2020 | 09:47
0
A ktoś narzucał taki model biznesu klubom? Tylko dzięki zawodnikom kluby zarabiają, bez nich są gowno warte.
6 kwi 2020 | 09:59
0
To działa w dwie strony. Pilkarze bez klubu sa gowno warci. Kluby upadną, to piłkarze będę kopać, ale rowy i wtedy szybciutko będę na kolanach wracac żeby klub Im wyplacal nawet te "marne" kilkanaście tysiecy zlotych.
6 kwi 2020 | 08:41
(Edytowany)
Kibice muszą się nauczyć wywierać presję na takich gnojków, a nie pokornie słuchać o tym, jakie zarabiają kwoty i cieszyć się, gdy przegrywają w pucharach z klubami z Luksemburga czy Łotwy. Po takim tekście Augustyn powinien być wygwizdywany przez cały następny sezon. Ale czy ktoś jeszcze będzie pamiętał o tym błaźnie, kiedy wrócą rozgrywki sportowe?
0
Kibice muszą się nauczyć wywierać presję na takich gnojkach, a nie pokornie słuchać o tym, jakie zarabiają kwoty i cieszyć się, gdy przegrywają w pucharach z klubami z Luksemburga czy Łotwy. Po takim tekście Augustyn powinien być wygwizdywany przez cały następny sezon. Ale czy ktoś jeszcze będzie pamiętał o tym błaźnie, kiedy wrócą rozgrywki sportowe?
6 kwi 2020 | 09:57
0
Na miejscu Augustyna nie szedłbym na kompromisy z zarządem. Ogólnie Lechia i tak zalega co roku z pensjami, a teraz nawet może to robić legalnie.
6 kwi 2020 | 08:40
0
Po tym zachowaniu widać kto w piłkę poszedł tylko dla hajsu, a dla kogo piłka to pasja.
6 kwi 2020 | 09:30
0
Obcokrajowcy w ekstraklasie na pewno grają z pasji.
6 kwi 2020 | 08:12
0
Listkiewicz to ten skorumpowany sędzia? Jakim prawem on ma czelność zabierać głos?
6 kwi 2020 | 08:37
0
Nie, nigdy nie był oskarżony o korupcję. Był za to prezesem PZPN, na którego wielu narzekało, a za kadencji którego polska reprezentacja wróciła na wielkie turnieje i otrzymała organizację Euro 2012. I który dał nam Beenhakkera - nikt przed i po Listkiewiczu nie zatrudnił na stanowisku selekcjonera kadry zagranicznego fachowca.
6 kwi 2020 | 09:41
0
A mi się wydawało, że był sędzia w czasach fryzjera.
6 kwi 2020 | 20:04
0
I co z tego? To powód do insynuacji?
9 kwi 2020 | 02:18
0
Insynuacji? Tam cała liga była ustawiona i pewnie jedyny sprawiedliwy sędzia między nimi - Listkiewicz.
6 kwi 2020 | 08:05
0
Tak są skutki płacenia pseudo piłkarzom bez wyników w pucharach.
7 kwi 2020 | 11:31
0
No wlasnie Lechia nie placi od dawna..