Liverpool coraz bliżej czołówki Premier League! Van Dijk i Salah zapewnili trzy punkty "The Reds" [WIDEO]

Angielski Liverpool w tym sezonie spisuje się poniżej oczekiwań, ale ostatnio pnie się w górę tabeli Premier League. W środowy wieczór podopieczni Juergena Kloppa wygrali 2:0 z Wolverhampton po golach Virgila van Dijka i Mohameda Salaha.
Gdy wydawało się, że "The Reds" łapią wreszcie właściwy rytm, przegrali u siebie aż 2:5 z Realem Madryt w Lidze Mistrzów, a później tylko zremisowali z Crystal Palace w Premier League. W zaległym meczu 7. kolejki także długo nie mogli przebić się przez obronę Wolverhampton.
Już w pierwszych czterech minutach obie drużyny zaliczyły po celnym strzale. Uderzenia Bajceticia oraz Moutinho obronili obaj bramkarze - to Alisson musiał wysilić się znacznie bardziej, lecz Brazylijczyk był na posterunku.
W pierwszej połowie nie padła żadna bramka, choć gospodarze przed przerwą mieli dwie niezłe okazje. Elliott za pierwszym razem strzelał jednak niecelnie, a w doliczonym czasie gry jego uderzenie zatrzymał Sa.
Po przerwie Liverpool naciskał coraz mocniej i w 66. minucie omal nie przyniosło to efektu w postaci gola. Darwin Nunez trafił nawet do siatki, ale po analizie VAR sędzia dostrzegł faul Diogo Joty we wcześniejszej fazie akcji.
Siedem minut później fani na Anfield mogli wreszcie cieszyć się z prawidłowej bramki. Po dośrodkowaniu Trenta Alexandra-Arnolda z rzutu wolnego główkował Van Dijk. Pierwszy strzał Holendra odbił bramkarz, lecz przy kolejnym był już bezradny.
Po chwili Liverpool podwyższył prowadzenie za sprawą Salaha, który wykorzystał znakomite dogranie Tsimikasa i umieścił piłkę w praktycznie pustej bramce. Finalnie "The Reds" wygrali więc 2:0.
Dzięki temu awansowali na szóste miejsce w tabeli Premier League. Do będącego na czwartej pozycji Tottenhamu tracą sześć punktów, lecz rozegrali do tej pory o jeden mecz mniej od "Kogutów".
Maciej Pietrasik01 Mar 2023 · 22:55