Liverpool jest nie do zatrzymania! Czternaste zwycięstwo z rzędu w Premier League!

Cosmin Iftode / Shutterstock.com
Liverpool jest nie do zatrzymania! Lider Premier League wygrał wyjeździe z Wolverhampton 2:1.
Mecz zaczął się świetnie dla Liverpoolu, który objął prowadzenie już w 8. minucie. Trent Alexander-Arnold dośrodkował z rzutu karnego, do piłki doszedł Jordan Henderson i głową skierował ją do bramki.
W pierwszej połowie więcej z gry miał Liverpool, który dłużej utrzymywał się przy piłce i częściej strzelał na bramkę. Nastroje gościom zepsuła kontuzja Sadio Mane, który musiał zejść z boiska w 33. minucie. Zastąpił go Takumi Minamino, dla którego był to debiut w Premier League.
Wolverhampton wyrównał tuż po przerwie. Świetną akcję przeprowadzili Raul Jimenez i Adama Traore. Meksykanin uruchomił Hiszpana, ten zrewanżował się precyzyjnym dośrodkowaniem, które jego kolega z ataku zamienił na gola.
Obie drużyny dążyły do zwycięstwa. I obie miały okazję do zdobycia gola. Dla "Wilków" nie wykorzystał jej Jimenez, który przegrał pojedynek z Alissonem. Pod drugą bramką skuteczności zabrakło Roberto Firmino. Jego strzał odbił Rui Patricio.
Brazylijczyk poprawił się w 84. minucie. Henderson zagrał w pole karne do Firmino, ten ściął do osi boiska i z kilku metrów nie dał szans portugalskiemu bramkarzowi.
Wolverhampton miało okazję do wyrównania w doliczonym czasie gry. Jimenez zgrał piłkę do Diego Joty, ale ten z kilku metrów kopnął nad poprzeczką.
Marcin Karbowski23 Jan 2020 · 22:51