Liverpool wciąż nie do zatrzymania. Wygrana Tottenhamu, porażka Chelsea

viewimage / shutterstock.com
Liverpool FC pokonał przed własną publicznością Brighton & Hove Albion FC 2:1 (2:0) w sobotnim meczu 14. kolejki rozgrywek angielskiej Premier League.
Na Anfield dwubramkowe prowadzenie "The Reds" już do przerwy zapewnił po uderzeniach głową Virgil van Dijk. Holendrowi dwukrotnie precyzyjnie dośrodkował ze stałych fragmentów gry Trent Alexander-Arnold.
Niespełna kwadrans przed końcem czerwoną kartką ukarany został Brazylijczyk Alisson i wydawało się komfortowa sytuacja gospodarzy bardzo szybko się pogorszyła. Trzy minuty później kontaktowe trafienie sprytnym strzałem z rzutu wolnego uzyskał Lewis Dunk, ale na więcej przyjezdnych nie było już stać.
"Mewy" po trzeciej porażce z rzędu spadły na piętnaste miejsce w tabeli. Podopieczni Juergena Kloppa natomiast odnieśli trzynaste zwycięstwo w sezonie i umocnili się na czele stawki.
Kolejne zwycięstwo odniósł Tottenham. "Spurs" pokonali 3:2 Bournemouth, a dwie bramki dla drużyny Jose Mourinho zdobył Dele Alli. W spotkaniu z West Hamem przegrała natomiast londyńska Chelsea.
* * * * * *

Wyniki kolejnych sobotnich spotkań:
Tottenham Londyn - AFC Bournemouth 3:2 (1:0)

Bramki: Alli 21, 50, Sissoko 69 - Wilson 74, 90+6.
Burnley FC - Crystal Palace Londyn 0:2 (0:1)

Bramki: Zaha 45+1, Schlupp 78.
Chelsea Londyn - West Ham United 0:1 (0:0)

Bramka: Cresswell 48.
Liverpool FC - Brighton & Hove Albion FC 2:1 (2:0)

Bramki: Virgil van Dijk 18, 24 - Dunk 80.

Czerwona kartka: Alisson (77, Liverpool FC).
Na Anfield dwubramkowe prowadzenie "The Reds" już do przerwy zapewnił po uderzeniach głową Virgil van Dijk. Holendrowi dwukrotnie precyzyjnie dośrodkował z rzutu wolnego i później rożnego Trent Alexander-Arnold.