Liverpool wreszcie przełamał się w Premier League! Salah i Gakpo dali "The Reds" derbowe zwycięstwo [WIDEO]

Po czterech meczach bez zwycięstwa w Premier League Liverpool wreszcie zagrał na miarę oczekiwań. W jedynym poniedziałkowym spotkaniu 23. kolejki "The Reds" wygrali 2:0 derbowe starcie z Evertonem. Z pierwszego gola w nowym klubie mógł cieszyć się Cody Gakpo.
Podopieczni Juergena Kloppa od początku sezonu spisują się słabo, lecz ostatnio grali po prostu fatalnie. W czterech minionych kolejkach Liverpool zdobył zaledwie jeden punkt. Okazją na przełamanie było derbowe starcie z Evertonem.
"The Toffees" w debiucie Seana Dyche'a sensacyjnie pokonali Arsenal. Dziś na Anfield nie byli jednak w stanie przeciwstawić się bardziej utytułowanym sąsiadom. W 17. minucie pierwszą okazję na gola miał Gakpo, ale uderzył niecelnie.
Niespełna 20 minut później to Everton mógł wyjść na prowadzenie. Alissona przed stratą gola uratował jedynie słupek - główkował Tarkowski. Niewykorzystana sytuacja błyskawicznie zemściła się na gościach.
Po zaledwie kilkudziesięciu sekundach to Liverpool cieszył się bowiem z prowadzenia po skutecznej kontrze. Darwin Nunez świetnie obsłużył Mohameda Salaha, a Egipcjanin dopełnił formalności po złym wyjściu Pickforda.
Dzięki temu "The Reds" do przerwy prowadzili 1:0, a na samym początku drugiej połowy podwyższyli wynik. Pierwszego gola w nowych barwach mógł świętować Cody Gakpo. Holender skorzystał z dogrania Trenta Alexandra-Arnolda.
Niewiele brakowało, aby serię meczów bez bramki zakończył także Nunez. Urugwajczyk został jednak zatrzymany przez Pickforda. W kolejnej sytuacji snajper uderzył natomiast niecelnie.
W 81. minucie Everton mógł mieć jeszcze nadzieję na powrót do gry. Po dośrodkowaniu Iwobiego świetną okazję miał Tom Davies, ale spudłował. Po drugiej stronie boiska Pickford zatrzymał natomiast Salaha.
Ostatecznie Liverpool wygrał cały mecz 2:0 i awansował na 9. miejsce w Premier League, wyprzedzając Chelsea. Everton wciąż jest w strefie spadkowej, na 18. lokacie, ale ma tyle samo punktów, co siedemnaste Leeds.
Maciej Pietrasik13 Feb 2023 · 22:52