Liverpool wrócił na zwycięską ścieżkę. "The Reds" pokonali Bournemouth

Vlad1988/Shutterstock
Liverpool FC pokonał przed własną publicznością AFC Bournemouth 2:1 (2:1) w pierwszym sobotnim meczu 29. kolejki rozgrywek angielskiej Premier League.
Na Anfield całe zawody z perspektywy ławki rezerwowych obserwował Artur Boruc. "Wiśnie" już po dziewięciu minutach gry objęły sensacyjne prowadzenie, a znakomity kontratak wykończył z bliska Callum Wilson.
Dwadzieścia minut przed przerwą wyrównał płaskim strzałem w krótki róg Egipcjanin Mohamed Salah, a osiem minut później sytuację sam na sam wykorzystał Senegalczyk Sadio Mane, który asystował również przy pierwszym trafieniu "The Reds".
Po zmianie stron kibice nie zobaczyli już więcej bramek i podopieczni Juergana Kloppa odnieśli 27. zwycięstwo w sezonie, umacniając się na czele tabeli. Ekipa z hrabstwa Dorset doznała natomiast szesnastej porażki w bieżących rozgrywkach i otwiera strefę spadkową klasyfikacji.