Liverpool wygrał, ale nie został mistrzem Anglii! Piękna asysta Thiago [WIDEO]

Li Ying/Pressfocus
Liverpool odniósł zwycięstwo w ostatniej kolejce Premier League. "The Reds" wygrali 3:1 z Wolverhampton.
Liverpool przed pierwszym gwizdkiem zajmował drugie miejsce w tabeli ze stratą jednego punktu do Manchesteru City. W tym samym czasie "The Citizens" rywalizowali z Aston Villą.
"The Reds" fatalnie rozpoczęli mecz z Wolverhampton. Już w 3. minucie obrona ekipy z Anfield kompletnie się pogubiła, w pole karne wbiegł Pedro Neto, który z bliskiej odległości pokonał Alissona Beckera.
Już w pierwszej połowie strzelec gola musiał zejść z boiska z powodu urazu. Neto zastąpił Hee-Chan Hwang.
W 24. minucie Liverpool doprowadził do remisu. Sadio Mane urwał się defensywie "Wilków" i lewą nogą pokonał Jose Sa. Piękną asystę zanotował Thiago Alcantara, który zagrał piętą, zakładając rywalowi siatkę.
Thiago niestety nie zdołał dokończyć spotkania. Pod koniec pierwszej połowy Hiszpan opuścił murawę z urazem. Do przerwy Liverpool remisował 1:1.
W 50. minucie do siatki znów trafił Mane. Tym razem trafienie Senegalczyka jednak nie zostało uznane z powodu pozycji spalonej. Później Mohamed Salah zszedł na lewą nogę, ale przerzucił piłkę nad bramką.
Ostatecznie zwycięstwo Liverpoolowi zapewnił Salah. W 84. minucie Egipcjanin wpisał się na listę strzelców. Wynik meczu ustalił Andrew Robertson. Liverpool wygrał, ale mistrzostwo powędrowało do rąk City, które pokonało Aston Villę.
Adam Kłos22 May 2022 · 18:56