Lloris uratował Francuzów! Obronił rzut karny w kluczowym momencie meczu. "Hugo Boss" [WIDEO]

Reprezentacja Francji znajdowała się w sporych tarapatach podczas meczu 1/8 finału EURO 2020. Kluczową interwencję zaliczył jednak Hugo Lloris, który obronił rzut karny.
Do przerwy "Trójkolorowi" przegrywali ze Szwajcarami 0:1. Fatalnie we własnym polu karnym zachował się Clement Lenglet. Obrońca FC Barcelony został wręcz ośmieszony przez Seferovicia.
W drugiej połowie mistrzowie świata mogli znaleźć się w jeszcze większych tarapatach. Wszystko ze względu na faul Benjamina Pavarda na Stevenie Zuberze.
Po analizie VAR arbiter nie miał wątpliwości, że przewinienie miało miejsce w obrębie pola karnego i wskazał na jedenasty metr. Szwajcarzy stanęli przed wymarzoną szansą na podwyższenie wyniku.
Do rzutu karnego podszedł Ricardo Rodriguez. Jego intencje wyczuł jednak Hugo Lloris. Francuski bramkarz obronił strzał rywala i utrzymał Szwajcarów w grze.
- Francuzi mają dużo szczęścia. Lloris ratuje im nadzieje. Niesamowicie pudłowane karne na tym EURO - napisał Michał Kołodziejczyk, dyrektor "Canal+ Sport".
Obroniony przez bramkarza Tottenhamu rzut karny wyraźnie podbudował Francuzów. W ciągu zaledwie czterech minut dwa gole strzelił Karim Benzema i "Trójkolorowi" wyszli na prowadzenie.
Później konieczna okazała się jednak dogrywka i rzuty karne. Ostatecznie w konkursie "jedenastek" lepsi okazali się Szwajcarzy. Pełną relację możecie przeczytać TUTAJ.
Maciej Pietrasik28 Jun 2021 · 22:31