LM. Atalanta z awansem do fazy pucharowej. Manchester City wygrał po hat-tricku Gabriela Jesusa [WIDEO]

Wysoka wygrana Manchesteru City, hat-trick Gabriela Jesusa. Atalanta z awansem do fazy pucharowej [WIDEO]
Oleksandr Osipov / shutterstock.com
Dinamo Zagrzeb przegrało z Manchesterem City, a Szachtar nie dał rady Atalancie w pierwszych środowych meczach Ligi Mistrzów.
W Zagrzebiu mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia gospodarzy. Damian Kądzior posłał kapitalną piłkę w pole karne, a tam z powietrza uderzył Dani Olmo, nie dając szans na interwencję bramkarzowi "The Citizens".
Przyjezdni odrobili straty jeszcze przed gwizdkiem na przerwę. Gabriel Jesus wykorzystał podanie od Mahreza i głową skierował piłkę do siatki.
W drugiej połowie Brazylijczyk skompletował hat-tricka. Najpierw z bliska wykończył składną akcję zespołu, a po czterech minutach dopełnił formalności po zagraniu Mendy'ego.
Wynik spotkania ustalił w 84. minucie Phil Foden.
W Doniecku Szachtar przegrał z Atalantą 0:3.
W pierwszej połowie do siatki gości trafił Kowalenko, ale sędzia w tej sytuacji wskazał pozycję spaloną. Tuż przed przerwą Szachtar znów był blisko objęcia prowadzenia, ale fantastyczną interwencją popisał się Gollini.
Mistrzowie Ukrainy dali się zaskoczyć w 66. minucie. Wówczas Castagne pokonał Piatowa. Po konsultacji z systemem VAR gol został uznany.
Gospodarze kończyli mecz w "dziesiątkę". Z boiska wyleciał Dodo, a po chwili na listę strzelców wpisał się Pasalić. Wynik spotkania w doliczonym czasie gry ustalił Gosens.
Dzięki wygranej Atalanta zajęła drugie miejsce w grupie i na wiosnę zagra w Lidze Mistrzów. Warto przypomnieć, że Włosi po trzech pierwszych meczach mieli 0 punktów na koncie i bilans bramkowy 2:11.
Daniel Makarewicz11 Dec 2019 · 20:51