LM: Bayern wygrał w Brukseli, gol Lewandowskiego i asysta Teodorczyka

Kostas Koutsaftikis / Shutterstock.com
Anderlecht Bruksela przegrał przed własną publicznością z Bayernem Monachium 1:2 (0:0) w środowym meczu 5. kolejki grupy B rozgrywek Ligi Mistrzów.
Na Constant Vanden Stock Stadium w podstawowym składzie gospodarzy wybiegł Łukasz Teodorczyk, natomiast wśród gości pełne zawody zaliczył Robert Lewandowski.
Kapitan reprezentacji Polski sześć minut po przerwie skutecznie wykończył popisowy kontratak najlepszej drużyny Bundesligi. Wyrównał z bliska dwanaście minut później Algierczyk Sofiane Hanni, któremu głową przytomnie zgrywał w polu karnym Teodorczyk.
Trzynaście minut przed końcem przyjezdni odzyskali przewagę za sprawą uderzenia głową Corentina Tolisso. Francuzowi świetnie dośrodkował w pole karne Joshua Kimmich.
Bawarczycy po trzecim zwycięstwie z rzędu umocnili się na drugim miejscu w tabeli. Na prowadzeniu tej grupy pozostało Paris Saint-Germain, które rozbiło u siebie Celtic Glasgow 7:1 (4:1).
Na Parc de Princes rozpoczęło się dość sensacyjnie, bowiem już w pierwszej minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłkę do siatki miejscowych skierował Moussa Dembele.
Później jednak dwukrotnie koronkowe akcje zespołu znad Sekwany skutecznie wykańczał Brazylijczyk Neymar, a jeszcze przed przerwą wynik podwyższyli Urugwajczyk Edinson Cavani oraz Kylian Mbappe.
Po zmianie stron mistrzów Szkocji pogrążyli jeszcze Włoch Marco Verratti, efektownym wolejem Cavani oraz kapitalnym uderzeniem z dystansu Brazylijczyk Dani Alves.
"The Bhoys" po czwartej porażce pozostała jeszcze walka z zamykającymi stawkę "Fiołkami" o miejsce w fazie pucharowej Ligi Europy.
* * * * * *

Wyniki spotkań 5. kolejki grupy B:
Anderlecht Bruksela - Bayern Monachium 1:2 (0:0).

Bramki: Hanni 63 - Lewandowski 51, Tolisso 77.
Anderlecht: Sels - Appiah, Spajić, Mbodji, Deschacht - Kums, Trebel, Dendoncker - Gerkens (66 Onyekuru), Teodorczyk (82 Harbaoui), Hanni (72 Bruno).
Bayern: Ulreich - Kimmich, Boateng, Suele, Friedl - Tolisso, Rudy, Vidal (88 Hummels) - Robben (49 Javi Martinez), Lewandowski, Alcantara (44 James Rodriguez).
Sędziował: Anthony Taylor (Anglia).

- - - - - - -
Paris Saint-Germain - Celtic Glasgow 7:1 (4:1)

Bramki: Neymar 9, 22, Cavani 28, 79, Mbappe 35, Verratti 75, Dani Alves 80 - Dembele 1.
PSG: Areola - Dani Alves, Marquinhos, Thiago Silva, Kurzawa - Verratti (76 Lo Celso), Rabiot, Draxler (67 Pastore) - Mbappe (76 Di Maria), Cavani, Neymar.
Celtic: Gordon - Lustig (13 Bitton), Boyata, Simunović, Tierney - Forrest, Brown, Ntcham (69 Eboue), Rogić, McGregor - Dembele (77 Griffiths)
Sędziował: Anastasios Sidiropoulos (Grecja).