Lokomotiw Moskwa wygrał z Arsienałem Tuła. Krychowiak i Rybus rozegrali pełne całe spotkanie

Bukharev Oleg/Shutterstock
W 15. kolejce ligi rosyjskiej Lokomotiw Moskwa wygrał z Arsienałem Tuła. Maciej Rybus i Grzegorz Krychowiak zagrali w barwach gospodarzy od pierwszej do ostatniej minuty.
W pierwszej połowie tego meczu nie padła żadna bramka. Grzegorz Krychowiak został ukarany żółtą kartką już w 8. minucie. Gospodarze byli stroną dominującą, ale tuż przed przerwą drugą żółtą kartkę obejrzał Corluka. W drugiej połowie zespół ze stolicy Moskwy musiał radzić sobie ze stratą jednego zawodnika.
Po zmianie stron Lokomotiw nadal potrafił stwarzać sobie okazję, a w 63. minucie strzelił nawet gola. Trafienie Ze Luisa nie zostało jednak uznane. Sędzia odgwizdał spalonego.
Lokomotiwowi wynik spotkania udało się otworzyć w 71. minucie. Właśnie wtedy rzut karny na bramkę zamienił Miranchuk. Była to jedyna bramka w tym spotkaniu. Lokomitiw wygrał 1:0.
Po tym zwycięstwie, które przełamało złą passę trzech porażek z rzędu, zespół z Moskwy zajmuje 6. miejsce z 24 punktami na koncie. Arsienał Tuła plasuje się na 12. pozycji z 13 punktami w dorobku.
W następnej kolejce Lokomotiw Moskwa zmierzy się na wyjeździe z Ahmatem Grozny. Arsienał Tuła podejmie Zenit Sankt Petersburg.
Łukasz Karyniewski21 Nov 2020 · 18:55