Lorenzo Insigne pożegnał się z Napoli. Gol w ostatnim występie dla klubu [WIDEO]

Agostino Gemito/Pressfocus
Napoli odniosło zwycięstwo w przedostatniej kolejce Serie A. Podopieczni Luciano Spallettiego wygrali 3:0 z Genoą.
Ten mecz był pożegnaniem Lorenzo Insigne. Kapitan Napoli nie przedłuży kontraktu i od nowego sezonu będzie piłkarzem Toronto FC.
W 28. minucie Insigne mógł otworzyć wynik meczu. Jego strzał jednak przeleciał nad poprzeczką.
Insigne został wyręczony przez Victora Osimhena. W 32. minucie nigeryjski napastnik dopadł do piłki wrzuconej z prawego skrzydła i głową skierował ją do siatki.
Insigne nadal szukał okazji do zdobycia pożegnalnej bramki. Uderzenia z 46. i 52. minuty nie mogły jednak zagrozić bramce Salvatore Sirigu.
W końcu Insigne trafił do siatki. W 65. minucie skrzydłowy Napoli wykorzystał rzut karny. Najpierw Włoch zmarnował jedenastkę, jednak później została ona powtórzona i tym razem się nie pomylił. Był to jego 122. gol dla klubu spod Wezuwiusza. Więcej bramek dla "Azzurrich" zdobył jedynie Dries Mertens, autor 144 trafień.
W 81. minucie na listę strzelców wpisał się jeszcze Stanislav Lobotka. Po zwycięstwie Napoli nadal zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Genoa jest dziewiętnasta.
Adam Kłos15 May 2022 · 16:57