Luis Suarez raził nieskutecznością, ale i tak został bohaterem. Atletico wraca na fotel lidera La Liga [WIDEO]

Atletico Madryt było blisko sensacyjnej straty punktów w spotkaniu z Deportivo Alaves. Ostatecznie sytuację w samej końcówce uratował jednak Luis Suarez. Gol Urugwajczyka sprawił, że "Rojiblancos" wygrali 2:1.
Dominacja Atletico Madryt nie podlegała dyskusji od samego początku. Już w szóstej minucie przed dobrą szansą na gola stanął Carrasco, któremu dogrywał Luis Suarez, ale Belga zatrzymał Pacheco.
W 41. minucie wysiłki gości przyniosły wreszcie skutek w postaci gola, choć trzeba przyznać, że stołeczny zespół miał przy tym sporo szczęścia. Marcos Llorente zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego, a piłka odbiła się od jednego z obrońców i kompletnie zmyliła Pacheco.
W drugiej połowie o losach spotkania powinien przesądzić Luis Suarez. Urugwajczyk miał dwie znakomite szanse, wychodząc sam na sam z bramkarzem. Za każdym razem przegrywał jednak pojedynek.
Sytuacja Deportivo Alaves dodatkowo skomplikowała się w 63. minucie. Wówczas Laguardia faulował Lemara, a po analizie VAR sędzia zdecydował się na wyrzucenie go z boiska.
Mimo to gospodarze ambitnie walczyli o gola wyrównującego. Przyniosło to efekt sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Joselu dośrodkował przed bramkę, a Felipe interweniował na tyle niefortunnie, że nie dał szans własnemu bramkarzowi.
Gdy wydawało się, że będziemy świadkami sensacyjnego remisu, bohaterem został Suarez. Tym razem Urugwajczykowi pozostało tylko dopełnienie formalności po znakomitej akcji Saula oraz Joao Felixa.
Wygrana 2:1 sprawiła sprawiła, że Atletico Madryt wróciło na pozycję lidera La Liga. Podopieczni Diego Simeone mają dwa punkty przewagi nad Realem Madryt.
Maciej Pietrasik03 Jan 2021 · 18:13