Luis Suarez zostanie zawodnikiem Interu Miami. Urugwajczyk znów zagra z byłymi gwiazdorami FC Barcelony

Luis Suarez zostanie zawodnikiem Interu Miami. Urugwajczyk znów zagra z byłymi gwiazdorami FC Barcelony
SPP / press focus
Jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, Luis Suarez dołączy do Interu Miami. Reprezentant Urugwaju podpisze roczną umowę z amerykańskim klubem.
Od kilku miesięcy dyskutuje się na temat przyszłości Luisa Suareza. Teraz wydaje się, że wszystko jest już wyjaśnione. Słynny napastnik opuści Gremio z końcem bieżącego roku, co opisywaliśmy TUTAJ.
Dalsza część tekstu pod wideo
Reprezentant Urugwaju nie zakończy jednak sportowej kariery. Według portalu "The Athletic" dawny gwiazdor Liverpoolu i FC Barcelony trafi do upragnionego Interu Miami. Otrzyma tam roczny kontrakt.
Na ten moment nie wiadomo, czy Suarez będzie włączony do limitu zawodników, których pensja może wykraczać poza przyjęte ograniczenia. Obecnie w klubie Davida Beckhama status "Designated Player" mają Lionel Messi, Sergio Busquets oraz Gregore.
Wspomniany serwis przekonuje, że 36-latek nie będzie w stanie wystąpić we wszystkich meczach Interu Miami. Ma to nierozerwalny związek z chronicznymi problemami z kolanem, które prześladują weterana boiskowych zmagań.
Niemniej taka transakcja, która przewidziana jest na początek 2024 roku, była pożądana z obu stron. Inter w nadchodzących rozgrywkach będzie walczył na wielu frontach i Gerard Martino potrzebuje szerokiej kadry. Suarez zaś podkreślał, że chce przed emeryturą jeszcze raz zagrać z Messim i zapewnić spokojne oraz przyjazne otoczenie.
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk06 Dec 2023 · 15:42
Źródło: The Athletic

Przeczytaj również