Lukas Podolski skomentował kontrowersje po meczu z Legią Warszawa. "VAR zabija futbol"

Lukas Podolski skomentował kontrowersje po meczu z Legią. "VAR zabija futbol"
Łukasz Sobala/Pressfocus
Górnik Zabrze zremisował wczoraj 2:2 z Legią Warszawa. Lukas Podolski za pośrednictwem mediów społecznościowych odniósł się do kontrowersji w tym spotkaniu.
We wczorajszym meczu przez długi czas wydawało się, że trzy punkty zgarną podopieczni Bartoscha Gaula. Górnik prowadził już 2:0 za sprawą trafień Aleksandra Paluszka i Piotra Krawczyka.
Legia w końcówce ruszyła jednak do odrabiania strat. W 84. minucie Josue wykorzystał rzut karny, zdobywając bramkę kontaktową. Sytuacja ta wzbudziła spore kontrowersje. Arbiter po interwencji systemu VAR uznał, że Richard Jensen sfaulował Artura Jędrzejczyka.
Kilka minut później Jensen obejrzał drugą żółtą kartkę, po której wyleciał z boiska. W doliczonym czasie gry Lindsay Rose trafił do siatki, zapewniając Legii zdobycie jednego punktu.
- VAR zabija futbol - napisał Lukas Podolski na Twitterze.
Aktualnie Górnik zajmuje dziesiąte miejsce w Ekstraklasie. Legia jest wiceliderem tabeli ze stratą dwóch punktów do Wisły Płock, która jeszcze nie rozegrała swojego meczu w tej kolejce.
Adam Kłos20 Aug 2022 · 07:07
Źródło: Twitter