Lukas Podolski z pierwszym golem w PKO Ekstraklasie! Piłkarz Górnika przełamał się z Legią Warszawa [WIDEO]

Screen z TV
Lukas Podolski w swoim dziesiątym meczu w PKO Ekstraklasie po raz pierwszy strzelił gola w barwach Górnika Zabrze. Były reprezentant Niemiec umieścił piłkę w siatce w pierwszej połowie meczu z Legią Warszawa.
Z przyjściem "Poldiego" do Zabrza wiązano bardzo duże nadzieje. Zawodnik, który dawniej stanowił o sile niemieckiej kadry, w Polsce do tej pory niemal wyłącznie rozczarowywał.
Na boisku dał się poznać przede wszystkim z ostrych fauli. W niedzielę Jan Urban umieścił jednak Podolskiego w pierwszym składzie na mecz z Legią Warszawa.
Niewiele brakowało, aby napastnik wpisał się na listę strzelców w 24. minucie. Wówczas huknął z półwoleja, ale Cezarego Misztę uratowała poprzeczka.
Prowadzenie gospodarzom dał w 37. minucie Erik Janża, lecz po chwili także "Poldi" cieszył się z upragnionego gola. To właśnie on podwyższył rezultat na 2:0.
Bramkarz Legii zdołał wówczas wybronić uderzenie Jesusa Jimeneza, lecz odbił futbolówkę przed siebie. Podolskiemu pozostało już tylko dopełnienie formalności z najbliższej odległości.
W drugiej połowie emocji w Zabrzu było jeszcze więcej. Legia zdołała doprowadzić do remisu, ale ostatecznie Górnik wygrał 3:2 po golu w 96. minucie. Pełną relację możecie przeczytać TUTAJ.
Maciej Pietrasik21 Nov 2021 · 18:38