Łukasz Fabiański podarował gola Chelsea! Fatalne zachowanie Polaka i porażka West Hamu [WIDEO]

Screen z Twittera
W jednym z sobotnich meczów 6. kolejki Premier League Chelsea wygrała 2:1 z West Hamem. Spotkania do udanych z pewnością nie zaliczył Łukasz Fabiański, który nie popisał się przy jednym z goli dla rywali.
W pierwszych minutach Chelsea starała się zamknąć rywali na ich połowie, ale na klarowne sytuacje podbramkowe z którejkolwiek ze stron musieliśmy nieco poczekać. Po raz pierwszy groźniej zrobiło się dopiero w 27. minucie.
Wówczas James dograł w pole karne do Pulisica, ale Amerykanin został zablokowany przez ofiarnie interweniującego Paquetę i wszystko skończyło się tylko rzutem rożnym. Po chwili niecelnie uderzał Kovacić.
Przewaga "The Blues" w pierwszej części spotkania nie podlegała dyskusji. Podopieczni Thomasa Tuchela utrzymywali się przy piłce przez 70% czasu, a West Ham oddał zaledwie jeden strzał. Było nim niecelne uderzenie Fornalsa.
To "Młoty" wyszły jednak na prowadzenie w drugiej połowie. Po celnym strzale Bowena goście mieli rzut rożny, do którego podszedł Paqueta. Po dośrodkowaniu Rice zgrał piłkę do Antonio, a ten ostatni bez problemu wykończył akcję.
Chelsea niemal natychmiast mogła na to odpowiedzieć, lecz Broja nie zdołał skierować piłki do siatki. W 76. minucie zdecydowanie nie popisał się natomiast Łukasz Fabiański.
Polski golkiper na Stamford Bridge nie miał zbyt wiele pracy, ale gol dla Chelsea to głównie jego wina. Bramkarz wyszedł do piłki, chcąc uprzedzić Bena Chilwella, lecz ten posłał futbolówkę między jego nogami i trafił z ostrego kąta.
Końcówka spotkania była bardzo emocjonująca. W 88. minucie z dośrodkowania z lewej strony boiska skorzystał Havertz, który strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Fabiańskiemu.
West Ham mógł błyskawicznie odpowiedzieć. Cornet trafił nawet do siatki, ale wcześniej Bowen starł się z Mendym. Po analizie VAR sędziowie uznali, że bramkarz Chelsea był faulowany. Ostatecznie "The Blues" wygrali więc przed własną publicznością 2:1.
Maciej Pietrasik03 Sep 2022 · 17:56