Łukasz Piszczek bohaterem Borussii w meczu z Bayernem! "Może przedłużyć kontrakt i stanąć na bramce" [WIDEO]

Interwencja Łukasza Piszczka wywołała zachwyty ekspertów w trakcie meczu Borussii Dortmund z Bayernem Monachium. Polak uratował swój zespół przed utratą bramki. W odpowiednim momencie znalazł się tuż przed linią bramkową i wybił futbolówkę po strzale Serge'a Gnabry'ego.
Pod nieobecność Marco Reusa Łukasz Piszczek pełni rolę kapitana Borussii Dortmund. Polak znów znalazł się w wyjściowym składzie wicemistrzów Niemiec i wyprowadził swój zespół na mecz z Bayernem Monachium.
W Der Klassiker od początku Piszczek toczył pojedynki z Robertem Lewandowskim. W 19. minucie spotkania polski defensor pilnował kolegi z kadry, lecz to Serge Gnabry stworzył największe zagrożenie pod bramką.
Niemiec dostał świetne podanie od Kingsleya Comana i posłał piłkę obok bezradnego Romana Buerkiego. Niechybnie padłby gol, gdyby nie to, że Piszczek w odpowiednim momencie oderwał się od Lewandowskiego i wybił piłkę z linii bramkowej.
Interwencja Piszczka nie była jedyną, w której jeden z graczy z pola ratował bramkarza. Już w pierwszej minucie po drugiej stronie boiska podobną popisał się Jerome Boateng.
- Jak już Piszczek nie będzie miał siły biegać, to zawsze może przedłużyć kontrakt o kolejny krok i stanąć na bramce - stwierdził na Twitterze Michał Kołodziejczyk.
Ostatecznie Bayern wygrał 1:0. Decydującego gola w końcówce pierwszej połowy strzelił Joshua Kimmich.