Luksemburg postraszył Portugalię w eliminacjach do MŚ. Belgowie zmietli z boiska Białoruś, 8:0! [WIDEO]

Screen z TV
Autor: Maciej Pietrasik 30 mar 2021 | 22:40
Reprezentacja Belgii urządziła sobie w środowy wieczór prawdziwy trening strzelecki, gromiąc Białoruś aż 8:0. Portugalia długo męczyła się z Luksemburgiem, ale dopisała do konta trzy punkty. Wygrywali też między innymi Holendrzy oraz Chorwaci.

Grupa A

Po niedawnym remisie z reprezentacją Serbii Portugalczycy byli żądni trzech punktów w starciu z Luksemburgiem. Mecz rozpoczął się jednak od sensacyjnego gola dla gospodarzy. W 30. minucie wynik otworzył Gerson Rodrigues.
Niewiele brakowało, aby prowadzenie Luksemburczyków utrzymało się do przerwy. Dopiero w doliczonym czasie gry do siatki po dośrodkowaniu Nero trafił Diogo Jota.
W drugiej części spotkania sprawy w swoje ręce wziął Cristiano Ronaldo. Dzięki golowi gwiazdora Juventusu obyło się bez sensacji. Trafił on już po raz 103. w kadrze. W końcówce wynik na 3:1 ustalił jeszcze Palhinha.

Grupa E

Zdecydowanie najbardziej przekonujące zwycięstwo odnieśli dziś Belgowie. Podopieczni Roberto Martineza nie zagrali w najsilniejszym składzie - na ławce zasiedli choćby De Bruyne, Lukaku czy Mertens, ale i tak zmietli Białorusinów.
Już po pierwszej połowie prowadzenie "Czerwonych Diabłów" było bardzo wysokie. Po bramka Batshuayia, Vanakena, Trossarda i Doku było 4:0.
Ostatecznie skończyło się rezultatem 8:0. W drugiej części spotkania na listę strzelców wpisali się jeszcze Praet, Benteke oraz po raz drugi Trossard i Vanaken. Dzięki temu wynikowi Belgowie awansowali na pierwsze miejsce w grupie.
Najgroźniejsi rywale trzeciej drużyny poprzedniego mundialu, Walijczycy oraz Czesi, stoczyli bardzo zacięty bój. Skończyło się wygraną tych pierwszych 1:0.
Obie drużyny kończyły mecz w dziesiątkę po czerwonych kartkach dla Schicka oraz Robertsa. W 82. minucie po podaniu Bale'a gola na wagę trzech punktów strzelił Daniel James.

Grupa G

Sporo czasu zajęło Holendrom otworzenie wyniku w starciu z outsiderem grupy G - Gibralterem. Dopiero w 42. minucie tej sztuki dokonał Berghuis.
Po przerwie worek z bramkami już się rozwiązał. Na listę strzelców wpisywali się kolejno Luuk de Jong, Depay (dwukrotnie), Wijnaldum, Malen oraz Van de Beek.
"Pomarańczowi" mają na koncie sześć punktów. W tej chwili daje im to drugie miejsce w grupie. Prowadzi reprezentacja Turcji.
Ekipa znad Bosforu bardzo przekonującą wygrała dwa poprzednie mecze, a dziś błyskawicznie, bo już w drugiej minucie, wyszła na prowadzenie w starciu z Łotwą.
Gdy na 2:0 trafił Hakan Calhanoglu, niewiele wskazywało na problemy Turków. Rywale walczyli jednak bardzo ambitnie i sensacyjnie wywalczyli remis.
Ostatecznie skończyło się na sześciu golach w Stambule. Wynik 3:3 sprawia, że Turcja wciąż przewodzi tabeli, ale z dzisiejszego rezultatu z pewnością nie jest zadowolona.
Do gry o awans wróciła także reprezentacja Norwegii. Skandynawowie zrównali się punktami z Holandią oraz Czarnogórą. Dziś wygrali z tym drugim zespołem.
Bez gola w marcowych spotkaniach reprezentacji pozostał Erling Haaland. Dziś wyręczył go Alexander Sorloth, który zdobył bramkę na wagę trzech punktów.

Grupa H

Wicemistrzowie świata, Chorwaci, w tegorocznych eliminacjach na razie zawodzą. W Rijece długo męczyli się dziś z Maltą.
W 54. minucie selekcjoner musiał posłać do boju Ivana Perisicia oraz Lukę Modricia. To właśnie ta dwójka przesądziła o losach spotkania, pokonując bramkarza rywali. W końcówce formalności dopełnił Brekalo.
Po wygranej 3:0 ekipa z Bałkanów awansowała na pierwsze miejsce w tabeli. Zrównała się punktami z drugą Rosją.
"Sborna" po dwóch zwycięstwach zaznała bowiem goryczy porażki. Dziś musiała uznać wyższość reprezentacji Słowacji, która kilka dni temu męczyła się z Maltą.
Nasi południowi sąsiedzi prowadzili do przerwy dzięki golowi Milana Skriniara. W drugiej połowie wyrównał Mario Fernandes.
Radość Rosjan z gola na 1:1 trwała jednak wyjątkowo krótko, bo już trzy minuty później do siatki trafił Robert Mak. Dzięki temu Słowacja wróciła do gry o miejsce na mundialu, a sytuacja w grupie H zrobiła się bardzo ciekawa.

Grupa A - Eliminacje MŚ - Europa

2720 PLN

Zwrot do 600 PLN za przegrany pierwszy zakład, z obrotem 1x po dowolnym kursie! Do tego 20 PLN za darmo i 2100 PLN od drugiej wpłaty

1500 PLN

Zwrot do 1300 PLN, jeśli zakończysz pierwszy tydzień na minusie, oraz 200 PLN podwojenia pierwszej wpłaty

Fuksiarz
500 PLN

Cashback 500zł bez obrotu na start, a potem cashback od każdego kuponu. Kod promocyjny MECZYKI

Dyskusja 15

30 mar 2021 | 22:42
0
Turcja dała ciała nie ma co, przypomnę także że Łotwa awansowała na Euro 2004 po wygranym barażu z Turcją właśnie ówczesną 3. drużyną świata.
30 mar 2021 | 22:51
0
Mongolia vs Japonia 0-14
30 mar 2021 | 22:43
0
Nasi rywale z EURO dziś wygrali z Rosją. Belgia i Holandia urządzili sobie trening strzelecki. Turcja XDDD
0
Łotysze wcale aż tak źle nie wyglądają biorąc po uwage jak grali chociazby w poprzednich eliminacjach, przegrali z Czarnogorą chociaz prowadzili, z Holandią do 70 minuty było tylko 1-0 a tutaj potrafili odrobic straty z świetną od poczatku eliminacji Turcją. Tak swoją drogą ciekawe te eliminacje sporo niespodzianek
31 mar 2021 | 01:06
0
Ogólnie Łotwa kiedyś była niezła, nawet po 2004 potrafiła dobrze grać w 2009 jednego punktu im zabrakło żeby zagrać w barażach a dzisiaj są porównywani do Andory, San Marino, Gibraltaru, Lichtensteinu czy Azerbejdżanu. Oni mają potencjał by być na poziomie Słowenii, Słowacji, Węgrów, Bośniaków czy Rumunów. Gdzieś musiało coś się zepsuć. Bułgarzy którzy jeszcze kilkanaście lata temu jeździli na euro i mundiale dzisiaj to mogą o wielkich turniejach pomarzyć, do niedawna Berbatov, Petrov, Stoiczkow a dzisiaj nie mają nikogo.
31 mar 2021 | 18:56
0
To prawda swoją drogą widać jak wiele zależy od pokolenia piłkarzy, u nas przez kilkanaście lat nie było takiego zespołu jak chociażby w 2016 roku, odszedł Piszczek, Błaszczykowski, za chwilę Lewy, Glik, Krychowiak i będzie problem. Łotwa zaliczyła duży zjazd bo była swego czasu na poziomie chociażby Słowenii czy Węgrów a Bułgaria to już w ogóle
31 mar 2021 | 23:10
0
Nas taki zjazd mimo tych ubytków nie czeka, Moder gol na Wembley i zaczyna grać w podstawowym składzie Brighton, Piątkowski idzie do Salzburga a tam potrafią szkolić, Drągowski łączony z BVB, zdolny Walukiewicz który jak wróci do zdrowia będzie się rozwijał, Białek z Wolfsburga który mało gra ale jak już gra to strzela, Bielik który jak jest zdrowy zjada Championship, Jóźwiak, Płacheta, Jakub Kamiński z Lecha. Stracić i może trochę stracimy to fakt ale jak się zgramy to będziemy mieć silną kadrę.
30 mar 2021 | 22:53
0
Turcja dzisiaj w swoim stylu, Rosja spierdoliła na potęgę, szkoda Czechów, a Norwegia cały czas tragicznie.
31 mar 2021 | 02:25
0
Norwegia wlasnie dobrze, 3 punkty na Czarnogórze to nie jest łatwo zdobyc.
31 mar 2021 | 14:03
0
Co? Widziałeś w ogóle mecz? Czarnogóra miała ogromnego pecha, że nie strzeliła bramki, statystyki przemawiają na korzyść Czarnogórców. Mieli ogromenego pecha, że przegrali ze Słabiutkimi Norwegami. Według mnie Haaland i spółka zawodzą na potęgę.
31 mar 2021 | 01:28
0
Ciekawe co nasi pseudo eksperci "liczyłem na 20 - 0 z Andorą" mają do powiedzenia na temat wyniku Portugalii w meczu z piłkarską potęgą Luksemburgiem.
31 mar 2021 | 04:18