Magda Linette odpadła z Miami Open! Rywalka nie dała Polce większych szans

Jayne Kamin-Oncea/Pressfocus
Magda Linette odpadła z Miami Open w 1/8 finału. 31-latka przegrała z Jessiką Pegulą 1:6, 5:7.
Był to pierwszy pojedynek między tymi dwoma tenisistkami. Pegula znakomicie weszła w mecz, przełamując naszą reprezentantkę już przy pierwszej okazji.
W swoim kolejnym gemie serwisowym Linette znów musiała bronić break pointów. Przy pierwszym udało jej się zanotować asa serwisowego. Kolejna wymiana zakończyła się już punktem Amerykanki, która wyszła na prowadzenie 3:0.
Pegula grała mocno i pewnie, znakomicie funkcjonował jej forhend. Następnego gema wygrała, oddając Linette tylko jeden punkt. Niezwykle wyrównany był szósty gem. Linette zdołała obronić piłkę setową i przełamać rywalkę. Reprezentantka gospodarzy dopięła swego z delikatnym opóźnieniem. Pierwszego seta Pegula wygrała 6:1.
Początek drugiej odsłony należał do Polki. Po raz pierwszy w tym meczu nie dała się przełamać, po czym wyszła na dwugemowe prowadzenie. Po serii skutecznych zagrań Linette serwowała po wygranie seta. Peguli udało się jednak wyjść z opresji i doprowadzić do stanu 5:5.
Końcówka seta była pokazem jakości ze strony amerykańskiej tenisistki, która drugą partę wygrała 7:5. Pegula w kolejnej rundzie zmierzy się z Anastazją Potapową.
Adam Kłos27 Mar 2023 · 21:57