Mała zemsta za ostatni mundial! Anglicy pokonali Chorwatów [WIDEO]

Anglia zanotowała udany start mistrzostw Europy. "Synowie Albionu" pokonali Chorwatów 1:0.
TUTAJ przeczytasz relację z tego spotkania.
Anglicy zdecydowanie lepiej rozpoczęli dzisiejszy mecz. Podopieczni Garetha Southgate'a od pierwszego gwizdka zaatakowali rywali. Pierwszą dobrą szansę na otworzenie wyniku miał Phil Foden, który w swoim stylu zszedł na lewą nogę, oddał strzał, ale trafił w słupek. 21-latek był jedną z wyróżniających się postaci w szeregach Anglików.
Później nieskutecznością wykazywał się Raheem Sterling. W pierwszej połowie skrzydłowy Manchesteru City niemiłosiernie pudłował, brakowało mu pewności pod bramką Dominika Livakovicia.
Wszystko zmieniło się po przerwie. W 57. minucie Sterling wykorzystał podanie od Kalvina Phillipsa i wreszcie trafił do siatki.
Chorwaci ruszyli do odrabiania strat. W 66. minucie Ante Rebić miał szansę na doprowadzenie do remisu, jednak oddał niecelny strzał. W doliczonym czasie dobrą interwencję po wrzutce ze skrzydła zanotował za to Jordan Pickford. Ostatecznie wynik meczu już nie uległ zmianie i ekipa Southgate'a wygrała 1:0.
18 czerwca Anglia zagra ze Szkocją. Chorwatów w następnej kolejce fazy grupowej czeka rywalizacja z Czechami.
Adam Kłos13 Jun 2021 · 16:50