Mallorca rozbita przez Real Valladolid w wyjazdowym spotkaniu

Brais Seara / Shutterstock
Real Valladolid pokonał przed własną publicznością Real Mallorca 3:0 (1:0) w pierwszym niedzielnym meczu 12. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy.
Na Estadio Jose Zorrilla gospodarze objęli prowadzenie w 40. minucie. Wówczas Joaquin Fernandez wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i uderzeniem głową umieścił futbolówkę w siatce.
Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy przewagę zespołu z Valladolid powiększył Enes Unal, który zamienił rzut karny na gola. Wynik starcia na 3:0 ustalił już w doliczonym czasie gry Sandro Ramirez.
Zespół z Kastylia i Leon ma na koncie siedemnaście punktów i zajmuje dziesiąte miejsce w ligowej tabeli. Drużyna z Majorki z dorobkiem jedenastu "oczek" plasuje się na siedemnastej pozycji.