Mamy medal na mistrzostwach Europy! Polscy siatkarze rozbili Serbię [WIDEO]

Tomasz Kudala/Pressfocus
Polska zdobyła brązowy medal na mistrzostwach Europy w siatkówce. W meczu o trzecie miejsce nasi zawodnicy pokonali Serbię 3:0.
Biało-czerwoni chcieli dziś zmazać plamę z wczorajszego meczu. W półfinale mistrzostw Europy podopieczni Vitala Heynena niestety ulegli Słowenii 1:3.
Początek spotkania był niezwykle wyrównany. Obie drużyny szły punkt za punkt. Przy wyniku 11:11 na świetną kiwkę pod siatką zdecydował się Fabian Drzyzga. Chwilę później Wilfredo Leon przestrzelił na zagrywce i znów był remis.
Po kolejnych wymianach Polakom udało się wyjść na dwupunktowe prowadzenie. Kapitalnie w bloku pracował Jakub Kochanowski. Pod koniec seta dołożył on jeszcze asa serwisowego. Pierwszą część spotkania wygraliśmy do 22.
Drugi set rozpoczął się koncertem polskich siatkarzy. Uros Kovacević nie potrafił przebić się przez nasz blok. Kolejne punkty kolekcjonował za to Wilfredo Leon. Do tego asa serwisowego dołożył Fabian Drzyzga i Polska wyszła na prowadzenie 13:6. W kolejnych wymianach przewaga tylko rosła. Przy stanie 18:9 selekcjoner Serbów poprosił o przerwę, ale w drugim secie jego podopiecznym udało się ugrać jedynie 16 punktów.
W trzecim secie znów Polacy szybko wyszli na prowadzenie, ale przy stanie 13:9 przydarzyło się kilka błędów. W decydującym momencie z kapitalnej strony zaprezentował się Mateusz Bieniek, który zanotował dwa asy serwisowe z rzędu. Przy wyniku 23:22 perfekcyjną zagrywką popisał się jeszcze Wilfredo Leon. Trzeciego seta Polska wygrała do 22.
Polska - Serbia 3:0 (25:22, 25:16, 25:22)
Adam Kłos19 Sep 2021 · 19:06